Dobre rakiety tenisowe dla początkujących – co wybrać i gdzie kupić?

tennis-g7b6064dfc_640

Rakieta jest podstawowym wyposażeniem każdego tenisisty. Jak wybrać odpowiednią? Gdzie ją zakupić?

Wyposażenie jak rakiety tenisowe jest obecnie oferowane w wielu różnych sklepach. Szeroka gama tego typu produktów może jednak zawrócić w głowie każdemu początkującemu graczowi. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej rakiety na start?

Czym powinna cechować się dobra rakieta tenisowa na start?

Osoby, które dopiero rozpoczynają naukę tenisa, będą wymagały innych rakiet niż te, które mają już znacznie większe doświadczenie w tym sporcie.

Dla początkujących tenisistów polecane są głównie rakiety tenisowe o większej sile uderzenia, a także o większej główce. Taka konstrukcja rakiety sprawi, że nauka techniki gry będzie mogła być skuteczniejsza.

Duże znaczenie ma także ciężar rakiety, który należy dopasować do wagi użytkownika oraz do jego siły. Na start rekomendowane są rakiety lżejsze, którymi łatwiej się manewruje. Duże znaczenie ma zatem materiał, z którego rakieta jest wykonana. W efekcie lekkie rakiety tenisowe są prostsze w obsłudze, ponieważ łatwiej wykonywać nimi ruchy oraz mniej męczą one rękę nawet podczas długich treningów.

Ile kosztuje rakieta tenisowa dla początkującego gracza?

Wielu początkujących graczy wybiera na start dość drogie rakiety. Jednak nie jest to wcale konieczne, ponieważ na start sprawdzą się także rakiety tenisowe niedrogie, w cenie wynoszącej około 100-150 złotych.

Najlepiej zdecydować się na markowe rakiety tenisowe, które mają dobre opinie – można także znaleźć je w sieci.

Gdzie kupić rakietę tenisową na start?

Obecnie rakiety tenisowe dla początkujących można zakupić w wielu miejscach. Najszersza gama rakiet jest dostępna w sklepach tenisowych, w których można zakupić wyposażenie od wielu marek, a także otrzymać fachowe porady dotyczące doboru właściwego sprzętu.

 

Aktualnie bardzo często kupowane są także rakiety tenisowe w internecie, gdzie można także znaleźć je w atrakcyjnych cenach. Z dostępnymi ofertami można zapoznać się bliżej już teraz online.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *