Przykładowe plany posiłków, z których i Ty możesz skorzystać!

tomatoes-5365186_960_720Niezależnie od Twoich ostatecznych celów zdrowotnych i sprawnościowych, Twoja dieta pomoże określić Twój sukces lub porażkę. Ale zdrowa dieta to nie tylko ograniczenie pewnych rzeczy. Dlatego większość modnych diet wyrządza więcej szkody niż pożytku – pozbawia Twoje ciało tego, czego potrzebuje, a czego nie.

Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i zwraca się ku bardziej kompleksowym, pożywnym i strategicznie ukierunkowanym planom posiłków zamiast modnych trendów żywieniowych. Istnieje coraz większa różnorodność takich planów posiłków, z których każdy jest poparty naukowo i rzeczywistymi wynikami, a każdy z nich został zoptymalizowany pod kątem osiągnięcia określonych celów.

Przyjrzyjmy się czterem najczęściej wyszukiwanym do tej pory planom posiłków w 2020 roku i dlaczego mają one większą moc utrzymywania się niż przeciętna modna dieta. Warto też dodać, że możesz je łatwo wprowadzić do swojego życia, jeśli zdecydujesz się na catering Kraków w formie diety pudełkowej.

Plan posiłków z węglowodanami

Ten plan wpływa na spożycie kalorii, ograniczając spożycie węglowodanów w niektóre dni i wprowadzając je ponownie w inne. Najpopularniejszy cykl to jeden lub dwa dni na ograniczeniu węglowodanów i jeden dzień wolny od ograniczenia. Jego popularność wzrosła w tym roku, kiedy guru fitnessu i zawodowi sportowcy zaczęli mocno promować stosowanie planu posiłków w mediach społecznościowych.

Ze względu na intensywną promocję, codzienni sportowcy szybko uznali to za mniej intensywną formę ograniczenia kalorii niż inne opcje, takie jak dieta paleo lub keto. Ta metoda jest łatwiejsza na dłuższą metę, ponieważ na końcu tunelu zawsze znajduje się światło – Twój dzień oszustwa z węglowodanami. Właściwie to właśnie dlatego cykl węglowodanów jest jednym z ulubionych planów posiłków wielu osób. Najważniejszym aspektem każdej diety jest przestrzeganie zaleceń, a pod tym względem ta opcja jest jest łatwą opcją.

Tego planu jednak nie poleca się sportowcom, którzy próbują zwiększyć masę. Piłkarze, kulturyści poza sezonem, sportowcy trenujący ekstremalnie lub ciężarowcy olimpijscy podczas bloku akumulacyjnego potrzebują większego spożycia węglowodanów, więc ograniczenie tego spożycia kilka razy w tygodniu może utrudnić powrót do formy.

Dieta Paleo

Dieta paleo składa się wyłącznie z pokarmów, które jedli nasi przodkowie z paleolitu, czyli jaskiniowcy. Obejmuje to:

  • owoce,
  • warzywa,
  • białka zwierzęce.

Stało się popularne, ponieważ dostarcza tylko tych składników odżywczych, których ewolucja nauczyła nasze ciała, jak najbardziej efektywnie wykorzystywać. Niestety, jego popularność stała się słabsza, prawdopodobnie z powodu nowatorskiej żywności o wysokiej zawartości węglowodanów, która przyjęła ten termin.

Rzeczy takie jak lody paleo mogą wydawać się drażniące dla minimalistycznej mentalności, która przede wszystkim przyciąga większość ludzi do diety. Niemniej jednak duch planu posiłków spełnia oczekiwania, ponieważ założenie jest doskonałe. Owoce i warzywa w połączeniu ze źródłami białka zwierzęcego powinny stanowić podstawę nawyków żywieniowych większości ludzi.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *