Powody, dla których warto przejść szkolenie z fotowoltaiki

solar-photovoltaic-panel-net-zero-537x405

Technologia fotowoltaiczna jest w trakcie okresu ciągłego zrównoważonego wzrostu, a popyt jest obecnie najwyższy w historii. Ale dlaczego osoby prywatne i firmy powinny podnosić swoje umiejętności w tym obszarze? Poniżej znajduje się 5 powodów, dla których warto przejść szkolenie z fotowoltaiki i stanie się wykwalifikowanym instalatorem urządzeń fotowoltaicznych.

Fotowoltaika, znana również jako fotowoltaika słoneczna, to wytwarzanie energii elektrycznej za pomocą promieni słonecznych. Nowoczesne panele słoneczne są wykonane z materiału półprzewodnikowego (najczęściej krzemu), który kieruje energię prądu stałego z promieni słonecznych i zamienia ją w użyteczną energię prądu przemiennego. Stworzenie paneli słonecznych i wykorzystanie mocy energii słonecznej pomogło zarówno firmom, jak i gospodarstwom domowym obniżyć koszty energii w czasach, gdy ceny energii są przez cały czas wysokie.

Dlaczego warto ukończyć szkolenie z fotowoltaiki?

Powodów, dla których warto ukończyć szkolenie z fotowoltaiki, jest wiele, ale poniżej znajdziesz kilka najważniejszych z nich. Te, które zostały wymienione, są najczęściej brane pod uwagę przez wszystkich, którzy zgłaszają się do ośrodków szkoleniowych w celu odbycia szkolenia, które da im możliwość samodzielnego instalowania urządzeń fotowoltaicznych.

1. Popyt

Przyszłość sektora fotowoltaiki wygląda optymistycznie – prognozowany jest globalny średni wzrost na poziomie 8% w latach 2022-2031 w porównaniu do roku 2020. Wzrost popytu można przypisać wielu przyczynom, w tym obniżeniu kosztów paneli słonecznych, wzrostowi cen gazu, a także ogólnym zmianom w zachowaniach konsumentów i przyjęciu zrównoważonych technologii w domach i firmach.

2. Ulepszenia w infrastrukturze energetyki słonecznej

Rządy inwestują w poprawę infrastruktury fotowoltaicznej, aby wesprzeć przejście na czystszą energię i osiągnąć cel zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 r. Ze względu na większy nacisk i finansowanie na odnawialne źródła energii, sprawność paneli słonecznych wzrosła z 6% do nawet 20%, co doprowadziło do gwałtownego spadku ich ceny o 88% od 2010 roku. Taki spadek cen i kosztów instalacji pomaga uczynić systemy fotowoltaiczne bardziej przystępną cenowo opcją dla wielu gospodarstw domowych i mniejszych firm. Z tego również powodu coraz więcej monterów chce ukończyć szkolenie z fotowoltaiki, aby wprowadzić usługę jej montażu do swojej oferty.

Rządy wielu krajów starają się również zachęcić firmy do zmniejszenia śladu węglowego poprzez przejście na czystszą, bardziej zrównoważoną energię. Niektóre podjęte działania obejmują zapewnienie zachęt finansowych dla firm do przejścia na energię odnawialną i uwolnienie funduszy na budowę fabryk produkujących energię ze źródeł odnawialnych w celu wsparcia większego rozwoju fotowoltaiki słonecznej.

3. Szkolenie z fotowoltaiki zmniejszy obecne niedobory umiejętności

Szkolenie z fotowoltaiki i wsparcie dla technologii fotowoltaicznej słonecznej przeszło długą drogę w ostatnich latach, nadal będąc niezwykle interesującym kierunkiem studiów dla większości elektryków i instalatorów elektrycznych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności. Jednak liczba osób w pełni wykwalifikowanych w zakresie technologii odnawialnych jest niewielka, mimo że popyt w tym sektorze przewyższa podaż.

Ponieważ technologie odnawialne, takie jak fotowoltaika, są stosunkowo nowe, posiadanie kwalifikacji, które są uznawane zarówno przez rząd, jak i branżę, nie tylko stworzy możliwości dla indywidualnych kandydatów lub firm, ale także zapewni przestrzeganie najlepszych praktyk i zapewni konsumentom stabilną pracę.

4. Ukończone szkolenie z fotowoltaiki to nowe oferty pracy

Szacuje się, że sektor technologii odnawialnych stworzy ponad tysiące miejsc pracy w ciągu najbliższych lat. Firmy technologiczne już poszukują wykwalifikowanych instalatorów, którzy mają szkolenie z fotowoltaiki, a wielu z nich stara się szkolić i podnosić kwalifikacje swoich pracowników, a także zatrudniać wcześniej wykwalifikowanych instalatorów i techników, by móc zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rynku.

Ze względu na widoczny niedobór umiejętności, ci, którzy są w pełni certyfikowanymi inżynierami/instalatorami fotowoltaiki, mogą uzyskać wyższe niż przeciętne wynagrodzenie niż na innych podobnych stanowiskach w branży. Średnio osoby o wyższych umiejętnościach na kursie fotowoltaicznym mogą zarobić średnią pensję początkową w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Z czasem będzie się to zwiększać, gdy dana osoba zdobędzie doświadczenie, stanie się w pełni kompetentna i poszerzy swoje umiejętności.

 

 

 

- Stoiska wystawiennicze. Wybierz takie, które pozwoli dobrze zaprezentować Twoją ofertę

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *