Przechodzisz na dietę i nie wiesz od czego zacząć? Zapoznaj się z radami dietetyka

anna-pelzer-IGfIGP5ONV0-unsplashDieta odchudzająca to spore wyzwanie i warto dobrze się do niej przygotować. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z porady profesjonalnego dietetyka, który ułoży dietę pod konkretną osobę z uwzględnieniem jej przyzwyczajeń, nawyków, a także indywidualnych potrzeb.

Aby schudnąć skutecznie, trzeba przede wszystkim wyeliminować złe nawyki, jakie doprowadziły do przyrostu balastu kilogramów. Wiele osób nie ma zbyt dużej wiedzy na temat odżywiania, nie wie, jak liczyć kalorie i jak konkretne produkty wpływają na funkcjonowanie organizmu. Wizyta u dietetyka może być więc dobrym pomysłem na sam początek. Fachowiec oceni kondycję organizmu, liczbę kilogramów do zrzucenia, a także przygotuje dietę, która będzie nie tylko skuteczna, ale również możliwa do utrzymania. Nie warto zabierać się za niektóre popularne, bardzo restrykcyjne diety. Często są one mocno ograniczające zarówno pod względem liczny kalorii, jak i konkretnych produktów odżywczych. Często pozwalają na szybkie schudnięcie, ale równie szybko pojawia się efekt jojo.

Eliminacja złych nawyków

Do nadmiaru kilogramów prowadzą najczęściej kiepskie nawyki żywieniowe, na które nie zwracamy uwagi. Jemy zbyt dużo w porównaniu do naszych potrzeb energetycznych. Prowadzimy siedzący tryb życia, a dostarczamy sobie kalorii w ilości potrzebnej do dużego wysiłku fizycznego. Jemy też niezdrowo, zbyt tłusto, opierając się na produktach mocno przetworzonych czy typowych fast foodach, które mają sporo kalorii, za to dosyć niewiele wartości odżywczych. Wizyta u dietetyka pozwala namierzyć te nawyki, które bardzo negatywnie wpływają na nasz organizm i powodują przyrost kilogramów. Fachowiec potrafi spojrzeć z boku, dzięki czemu jest obiektywny. Oczywiście, pomoc będzie możliwa jedynie wtedy, gdy klient uczciwie przyzna się do wszystkiego, co na co dzień zjada. Jeśli będzie zatajał przekąski, niezdrowe napoje czy inne kaloryczne rzeczy, trudno się spodziewać, by pomoc dietetyka była skuteczna.

Zadbaj nie tylko o dietę

Zdrowa dieta i włączenie odpowiedniej dawki ruchu to skuteczny sposób na schudnięcie. Potrzebna jest cierpliwość, gdyż na efekty trzeba zwykle nieco poczekać. Pamiętajmy również, by zadbać o kondycję skóry, która podczas diety i ćwiczeń mocno dostaje w kość. Może stać się mniej elastyczna, a gdy chudniemy, pozostaje jej nadmiar. Od początku diety trzeba zacząć stosować dobre, sprawdzone kosmetyki ujędrniające i nawilżające. Co więcej, można również połączyć przyjemne z pożytecznym i spróbować nieco na tym zarobić. Możliwe jest bowiem testowanie kosmetyków za pieniądze, dzięki czemu mamy dostęp do dobrych kosmetyków, a jednocześnie możemy zyskać na tym trochę dodatkowych środków. W sieci można znaleźć sporo ofert dla testerów, którzy mają możliwość stosowania kosmetyków w zamian za opinię czy różne formy reklamy. Jeśli więc jesteś dopiero na etapie szukania dla siebie dobrych kosmetyków na czas odchudzania i na później, warto przejrzeć internet i sprawdzić, czy nie znajdą się ciekawe oferty bycia testerem produktów kosmetycznych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *