Prowadzisz firmę weselną? Sprawdź gdzie wydrukować menu ślubne

 „W koniu wiosna, a pannie ślub wady odkrywa” – przysłowie.

Ślub, to takie specyficzne wydarzenie w życiu każdego człowieka, które kreuje (a przynajmniej powinno) jego przyszłość. Łączymy się w pary, aby gatunek ludzki trwał. Niewątpliwie, nie trzeba ślubu, aby przedłużać nasz gatunek (człowiek, to nie łabędź), jednak sama specyfika wydarzenia ma w sobie to „coś”, co każdy chciałby przeżyć. I w takim wypadku staramy się przygotować do tego wydarzenia w jak najlepszy sposób. Zapraszamy gości, aby i oni cieszyli się naszym szczęściem, oraz staramy się ich ugościć na miarę naszych możliwości. Czasem te możliwości są mocno naciągane, dobiegają granic naszej wytrzymałości. „Ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi”. Ważne, jak się stara.

Gdzie i kiedy?

Kiedy już spełnimy nasz obowiązek w kościele i spotykamy się z naszymi zaproszonymi gośćmi na sali weselnej, powinniśmy im zaproponować specyficzne menu weselne. I nie chodzi tu o samo jedzenie. To wiadomo, musi być jak najlepsze. Chodzi o przedstawienie menu, które będzie informowało biesiadujących, co dostaną do konsumpcji.

A to niebagatelna sprawa. Samo menu ślubne powinno wyglądać tak, jak sobie wymarzymy. Ale, co to takiego jest? Każdy z nas był nie raz w restauracji i widział kartę dań. Na weselu, także coś takiego się podaje gościom z tą różnicą, że za same zamówione dania, nie płacą. Dlaczego? Ponieważ są zaproszeni przez państwa młodych. I, to oni chcą ugościć ich jak najlepiej, oraz także oni płacą za całą sprawę.Sprawa karty dań dla gości weselnych powinna wyniknąć na samym początku załatwiania spraw związanych z weselem. Może oczywiście być ktoś, kto się tym za nas zajmie (np. wynajęta restauracja), jednak zawartość menu powinna być przez nas zaakceptowana w pełni.

Chodzi o to, aby czasem sama restauracja nie podała naszym gościom samych homarów i kawioru, bo to mogłoby nas nie tylko zrujnować, ale także wywołać uśmiech niesmaku dla tzw. mniej przystosowanych. Czyli wujki i ciocie, nie znające tego typu przysmaków i zupełnie nie rozumiejące, jak można jeść coś, co na nas „patrzy”? Postarajmy się przygotować takie menu, które zaakceptują starsze pokolenia, a młodsze będą więcej niż zadowolone.

CRA-ICB-Q-ZD

Gdzie drukować?

Menu ślubne może być przygotowane przez profesjonalną drukarnię cyfrową. Samo zamówienie może być zrealizowane przez sklep LETICA z Poznania www.sklep.letica.pl Pracują tam profesjonaliści, którzy zawsze są gotowi przyjść nam z pomocą w kwestii projektu graficznego, oraz samego wykonania menu ślubnego. Menu może być drukowane na ozdobnych papierach, tłoczonych, kolorowych, lub białych. Menu ślubne, może mieć na swoim awersie np. zdjęcie państwa młodych, czy domu weselnego. Można także zamieścić na awersie polne kwiaty, lub każdą inną grafikę, która przyjdzie nam do głowy.

Środek menu ślubnego, to indywidualna sprawa każdego zamawiającego. Niewątpliwie można skorzystać z gotowych wzorów, ale zapewne każdy będzie chciał mieć własny projekt autorski. I, nie mam tu na myśli samych dań, ale sposób ich zapisania. Sposób uwzględnienia ozdób, grafik, kolorów, oraz innych dodatków. A takich dodatków może być bezwzględnie dużo. Począwszy od ozdobnej czcionki, jej koloru adekwatnego do tła, oraz opisu dań z uwzględnieniem jakże istotnego obrazka samego dania. Np. jeśli chcemy podać ośmiorniczki, to nie zamieszczajmy wizerunku tego zwierzęcia, ponieważ może ono wywołać u niektórych odruch wymiotny, a przecież takie danie jest bardzo smaczne. Bardziej właściwe byłoby zamieszczenie grafiki satyrycznej, gdyż nie będzie ona już tak odrzucająca. Z innymi daniami może być podobnie. Mówiąc dosadnie, należy jedynie pamiętać, że większość ludzi nie lubi jeść czegoś, co na nich patrzy.

Czyli wszelkiego rodzaju dań, przygotowywanych ze specyficzną ku temu adekwatnością. Także zapis takich dań w menu ślubnym powinien raczej odzwierciedlać zwierzę, przedstawione w grafice satyrycznej, niż w rzeczywistości. Drukarnia cyfrowa z Poznania, posiadająca sklep online pomoże nam w doborze odpowiednich grafik do każdego dania i przedstawi je, jak najbardziej prawidłowo. Skorzystajmy z ich profesjonalnych usług.

Drukarnia online

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Prowadzisz firmę weselną? Sprawdź gdzie wydrukować menu ślubne

  1. Bożena
    30 maja 2016 at 13:01

    Polecam wam stronę http://sms-vmsg.org, która uratowała mi poniekąd życie. No może nie życie ale imprezę :) Na tej stronie można wydrukować SMSy z telefonu w moim przypadku przydała mi się gdy drukarnia wysłała mi projekt menu weselnego na złego maila. Czas nas nagliła a ja nie miałam możliwości podejścia do komputera. Dostałam więc SMSa z projektem, podeszłam do innego grafika który po przez tę stronę wydrukował mi plik. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *