Kiedy warto sięgać po profesjonalne półbuty robocze?

helmet-1636359_640Bezpieczeństwo pracy zależy nie tylko od zachowania pracowników, ale także od jakości stosowanych przez nich akcesoriów ochronnych. Profesjonalnie wykonane i odpowiednio dobrane, lekkie buty robocze to gwarancja wysokiego komfortu pracy i jednocześnie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, przede wszystkim ochrony stóp i palców przed urazami natury mechanicznej. Czym powinno charakteryzować się tego typu obuwie i kiedy warto po nie sięgnąć?

Cechy porządnego obuwia roboczego

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów lekkich butów roboczych oferujących różne poziomy bezpieczeństwa pracy, dedykowane różnym zastosowaniom. Najczęściej spotykaną kategorią tego typu butów jest tzw. obuwie ochronne, które ma minimalizować ryzyko urazów stóp i palców przez zastosowanie solidnych cholew uzupełnionych specjalnymi podnoskami. Takie lekkie buty robocze najczęściej wykonane są z materiałów niepodatnych na zawilgocenie, a dzięki temu dość łatwych do utrzymania w czystości. Ich cechą charakterystyczną są również solidne, nieprzemakalne podeszwy, które izolują od podłoża, a dzięki zastosowaniu protektora, minimalizują ryzyko poślizgnięć na różnych rodzajach nawierzchni. Tego typu buty występują również w wersji z gładką, antypoślizgową podeszwą – tego typu modele obuwia ochronnego dedykowane są pracom realizowanym pod dachem, na przykład w magazynie, hurtowni czy zakładzie zajmującym się małą produkcją.

Dlaczego warto stosować obuwie ochronne?

W odróżnieniu od tradycyjnych butów dedykowanych zastosowaniom codziennym lekkie buty robocze mają nieco inną, specjalnie wzmacnianą konstrukcję. Dzięki temu są nie tylko trwalsze, bardziej odporne na uszkodzenia, ale także zapewniają wyższy poziom ochrony stóp łącznie z palcami. Gdy tradycyjne półbuty mają miękkie noski, w lekkich butach roboczych stosowane są specjalne, najczęściej metalowe podnoski, które mają chronić palce stóp nie tylko przed bolesnymi stłuczeniami czy otarciami, ale także przed ryzykiem zmiażdżenia czy złamania. Stosując obuwie robocze, zmniejszamy ryzyko wypadku podczas pracy i jednocześnie, ze względu na jego większa trwałość, nie musimy wymieniać go zbyt często na nowe.

Po lekkie obuwie ochronne warto sięgać przy okazji realizacji prac budowlanych w cieplejszych miesiącach roku. Takie buty powinny sprawdzić się także we wszelkiego typu warsztatach, magazynach czy małych zakładach produkcyjnych. Za sprawą małej wagi i zastosowania niskiej cholewy są obuwiem niezwykle wygodnym w użytkowaniu. Ich wzmocniona konstrukcja chroni przed drobnymi urazami natury mechanicznej, a do pewnego stopnia również przed wilgocią i zimnem.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *