Problem z kaczką w przydomowym basenie? Wiemy, jak go rozwiązać!

quietschentchen-1011449_1280Czy masz problemy z dzikimi kaczkami lub gęsiami krążącymi wokół Twojego basenu? Jasne, mogą być urocze – gdy chodzi o kwestie przyglądania się im, ale problemy mogą pojawić się, gdy zaczniesz znajdować ptasie odchody lub nie możesz cieszyć się basenem w ciszy i spokoju. Dodatkowo, jeśli zobaczysz pływającą parę ptaków, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce zaczną kojarzyć się i składać jaja na twoim podwórku (!), a przecież nie to było Twoim zamiarem, gdy zakładałeś przepiękne baseny ogrodowe z http://www.starpool-unipool.pl/wroclaw-projektowanie-budowa-basenow-ogrodowych/, prawda?

Zanim to nastąpi, musisz je odstraszyć. Oto kilka prostych wskazówek, które każdy może zrobić, aby zapobiec lądowaniu ptaków w basenie. Niektóre z tych wskazówek będą również działać, aby trzymać je z dala od twojego podwórka/ogrodu.

Jak trzymać kaczki z dala od basenu?

Oto, co możesz zrobić, aby trzymać kaczki z dala od swojego basenu.

1.Skorzystaj z zabawek basenowych dla zwierząt, gdy nie ma cię w pobliżu

Dzikie kaczki nie lubią wód pełnych drapieżników. Trzymaj w basenie niektóre nadmuchiwane zabawki dla zwierząt — aligatory, orki, węże i delfiny — używając ich do odstraszania kaczek. Jednak ta metoda nie zawsze działa. Gdy kaczki dowiedzą się, że unosząca się rzecz tak naprawdę nie stanowi zagrożenia, natychmiast wrócą.

2. Zainwestuj w osłonę przeciwsłoneczną

Osłony przeciwsłoneczne są zwykle używane do zapobiegania parowaniu wody i zatrzymywania promieniowania słonecznego, które podnosi temperaturę wody nawet o 15 stopni. Występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, więc możesz znaleźć taką, który najlepiej pasuje do Twojego basenu. Upewnij się, że kupujesz taką która rzeczywiście pasuje, aby kaczątkom nie udało się zakraść i nie mogły tam utknąć.

Korzystanie z osłony przeciwsłonecznej nie tylko ogrzeje Twój basen i zapobiegnie wpadaniu do niego liści i gruzu, ale jest również świetnym sposobem, aby dzikie kaczki nie pływały w wodzie.

3. Posiadaj psa

Jeśli fałszywe drapieżniki nie działają, użyj żywego drapieżnika. Posiadanie psa z łatwością rozwiąże problem z inwazją kaczek. Kaczki się boją, a psy są jednym z ich najgroźniejszych wroga. Samo zobaczenie lub usłyszenie twojego zwierzaka sprawi, że te kaczki uciekną z twojego basenu. Jest to bardziej reaktywna metoda, ale nadal może być skuteczna.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie psy chętnie gonią i szczekają na kaczki. I nie wszystkie kaczki boją się psów, więc być może będziesz musiał nauczyć swojego psa, aby za każdym razem odganiał te kwakające kaczki.

Jednak nie kupuj kota. Koty to bezgłośne ninja zabijające kaczki, podczas gdy psy są głośne i odstraszają kaczki. Koty mogą je zabić, zanim je spłoszą. Psy powodują zamieszanie bez powodowania uszkodzeń dla kaczek.

4. Zainstaluj automatyczny środek do czyszczenia basenu

Jeśli Twój pies jest zbyt leniwy, zawsze możesz polegać na maszynie, która wykona swoją pracę. Zasada jest taka sama. Ponieważ kaczki łatwo się płoszą, posiadanie automatycznego odkurzacza zapobiegnie ich lądowaniu w twoim basenie. Nawet dźwięk odkurzacza może je łatwo odstraszyć.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *