Prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturę

C-Users-Susan-Pictures-retirement-159626670

Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń każdego pracownika jest przejście na emeryturę. Z tego względu koledzy z pracy myślą o kupnie upominku dla kolegi emeryta. Prezent, który otrzyma w podzięce od swoich kolegów z pracy powinien być upominkiem, który przypomni mu o dawnym miejscu pracy. Rodzaj upominku, który możemy podarować koledze, który przechodzi na zasłużoną emeryturę powinien być uzależniony od tego, czy obdarowany jest kobietą czy też mężczyzną i jakie ma zainteresowania. Jeśli pomiędzy pracownikami firmy panują czysto zawodowe relacje to upominek nie powinien być zbyt osobisty, inaczej jest natomiast w przypadku, gdy pomiędzy pracownikami panują familiarne stosunki.

Prezent z pasją

Jeśli osoba, która przechodzi na emeryturę to mężczyzna to prezent z okazji przejścia na emeryturę może być związany z jego pasją lub zainteresowaniami. Wówczas możemy mieć pewność, że prezent będzie przydatny i nie okaże się jak w wielu przypadkach, że będzie leżał na półce i zbierał kurz… Osoby, które przechodzą na zasłużoną emeryturę mają mnóstwo wolnego czasu, który właśnie mogą w całości poświęcić na swoje życiowe pasje i zainteresowania. Jeśli wiemy jakie zainteresowania ma nas kolega z pracy to prezent z okazji przejścia na emeryturę może być z nimi powiązany. Takim prezentem może być na przykład: sprzęt do wędkowania. Ale pamiętajmy o tym, że taki prezent nie jest odpowiedni dla każdego mężczyzny, który przechodzi na emeryturę. Najważniejsze, aby upominek idealnie odpowiadał pasjom osoby, której mamy zamiar podarować taki upominek.

Kosz z upominkami

Jeśli natomiast nie wiemy jakie zainteresowania ma nasz kolega, który przechodzi na emeryturę, a czujemy się w pewnym stopniu zobowiązani do podarowania mu drobnego upominku na odchodne to możemy skorzystać z opcji uniwersalnych propozycji upominków na takie okazje. Sprawdzonym prezentem dla osoby, która przechodzi na emeryturę może być kosz z drobnymi upominkami. W takim koszu powinny obowiązkowo znaleźć się dobre gatunkowo słodycze. Można do takiego kosza z upominkami dołączyć również bukiet kwiatów. Osoba, która otrzyma taki upominek z pewnością poczuje się doceniona i szanowana. Z pewnością tą chwilę będzie miło i długo wspominać.

Perfumy lub biżuteria

Gdy natomiast na zasłużoną emeryturę przechodzi nasza współpracowniczka, można podarować jej taki upominek, który oczywiście będzie nawiązywał do jej zainteresowań. Ale nie jest to sztywny wymóg, którego trzeba sztywno przestrzegać. Koleżance z pracy, która przechodzi na emeryturę można kupić perfumy lub biżuterię. Należy jednak pamiętać o tym, że wybór upominku na taką okazję zależy również od osobowości osoby, którą chcemy obdarować takim właśnie prezentem. Takie prezenty spotykane są zazwyczaj wśród pracowników biur, gdzie przejście na emeryturę któregoś z pracowników jest okazją do świętowania, podobnie jak w sytuacji awansu. Pamiętajmy, że jeśli pracownik, który przechodzi na emeryturę to mężczyzna to biżuteria lub perfumy nie będą zbyt trafnym prezentem.

Zegarek i spinki do mankietu jako upominek dla osoby przechodzącej na zasłużoną emeryturę

Najlepszym pomysłem dla kolegi z pracy, który przechodzi na zasłużoną emeryturę będzie zegarek lub spinki do mankietów. Przykładowy zegarek mógłby wyglądać tak:

prezent-dla-pracownika-odchodzacego-na-emeryture

Można również pomyśleć o perfumach, ale to upominek, który można podarować, gdy pomiędzy współpracownikami nawiązała się przyjaźń. Można zatem powiedzieć, że taki prezent będzie najlepszym i zarazem najbardziej neutralnym pomysłem na prezent dla kolegi z pracy, który przechodzi na zasłużoną emeryturę. Ceny zegarków znanych marek rozpoczynają się od 100 złotych, więc dla kilku pracowników, jego zakup nie będzie zbyt obciążający, a z pewnością osoba obdarowana z takiego prezentu najbardziej się ucieszy. Więc jeśli Twój kolega z pracy przechodzi na emeryturę to koniecznie kup mu taki prezent, który będzie miło kojarzył mu się z ostatnim miejscem pracy. Nie masz pomysły? Skorzystaj z gotowych prezentów takich jak choćby ten http://www.podarujkarte.pl/prezenty/na-odejscie-z-pracy/)

Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.zegarek.net/zegarki/meskie/index.html

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturę

  1. Karol De
    25 kwietnia 2019 at 08:32

    Na usbprezent znalazłam cale mnóstwo fajnych pendrive’ów, które bardzo mi się podobają, bo są nietypowe, naprawdę fajnie zaprojektowane, a przy tym można na nich wygrawerować to, co nam się podoba. Wydaje mi się, że to całkiem ciekawa opcja dodatkowej reklamy promocji. Takie pendrive’y czy karty USB można rozdawać klientom u partnerom biznesowym jako miły upominek. To chyba niedrogi sposób na poprawę wizerunku firmy, co o tym myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *