Jak prawidłowo dzwonić do dłużników

freelancer-work-call

Rozmowy telefoniczne są niezbędne w pracy każdej firmy na każdym etapie jej działalności. Na przykład, rozmowy telefoniczne z dłużnikami pozwalają przy wykorzystaniu system call-center poinformować wszystkich dłużników o obecności długu, jego wysokości, możliwych opcjach spłaty i karach w przypadku braku zapłaty. Możesz systematycznie analizować swoich dłużników i podejmować działania zmierzające do zmniejszenia należności.

Algorytm komunikacji z dłużnikami

Kompetentna komunikacja z klientem pozwala na nawiązanie porozumienia i pozytywny wynik rozmowy. Algorytm komunikacji z dłużnikami obejmuje:

1. Nawiązanie kontaktu. Komunikacja z operatorem pozwala na przywitanie się z rozmówcą i podanie jego danych osobowych. Jest to bardzo ważne, ponieważ dłużnicy często są osobami prawnymi, a w takim przypadku trzeba ustalić osobę kontaktową, która będzie ściągać należności.

2. Wyjaśnienie sytuacji. Operator musi poznać przyczynę zadłużenia.

3. Stawianie wymagań. Dłużnik dowiaduje się o wysokości należności, terminie spłaty i sposobie jej spłaty.

4. Radzenie sobie z zastrzeżeniami. Jest to najtrudniejszy etap interakcji. To właśnie umiejętności zawodowe osoby, która zajmuje się zastrzeżeniami, sprawiają, że dialog jest bardziej efektywny. Istnieją specjalne skrypty radzenia sobie z obiekcjami, które zostały opracowane przez wykwalifikowanych pracowników i są oparte na realnych doświadczeniach.

5. Ustalenia dotyczące następnego kontaktu lub działania. Jeśli chodzi o konieczność spłaty zadłużenia.

6. Zakończenie połączenia. Na koniec rozmowy należy jeszcze raz podać kwotę zadłużenia, warunki spłaty oraz dźwiękowe ustalenia poczynione podczas rozmowy.

Plusy oprogramowania Voiptime Cloud dla dłużników

Call center w chmurze Voiptime Cloud to idealne rozwiązanie do pracy z dłużnikami. Oto główne zalety oprogramowania:

  • Autodialing dłużników. Operatorzy często muszą wykonywać wiele monotonnych prac, które zajmują dużo czasu. W ułatwieniu ich pracy może pomóc automatyczny system wybierania numerów, który w trybie automatycznym wybiera numer telefonu i łączy operatora z rozmówcą;
  • Wywoływanie przez robota za pomocą IVR. Pomaga uzyskać informacje o dłużniku;
  • statystyka wezwań dłużników. Ta liczba jest najważniejszym dowodem skuteczności;
  • scenariusze rozmów. Kompetentnie napisane skrypty rozmów znacznie upraszczają etap pracy z obiekcjami, nawet dla niedoświadczonych pracowników.

W dzisiejszych czasach osiągnięcie sukcesu w dzwonieniu do dłużników jest możliwe tylko z pomocą wysokiej jakości oprogramowania i stałego wsparcia. Profesjonalne oprogramowanie przyspiesza zbieranie informacji i sprawia, że rozmowy są systematyczne. Na podstawie zapisu operatora o kolejnym połączeniu, system wywołujący automatycznie wybierze numer i połączy się z operatorem.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *