Woda w pracy kontra przepisy BHP

ethan-sykes-TYxSsTtMYCQ-unsplashKażdy pracodawca, który zatrudnia w swojej firmie, ma obowiązek spełniania na co dzień szeregu przepisów BHP, które są narzucone przez kodeks pracy. Jeśli jakiekolwiek zobowiązania nie są przestrzegane, pracownicy jak najbardziej mają prawo to zgłosić i domagać się szanowania ich praw, a nie tylko wymagania spełniania obowiązków. Jednym z praw jest dostęp do świeżej, czystej wody pitnej.

Woda w zakładzie pracy jest ważna nie tylko ze względów konsumpcyjnych, ale również higienicznych. W wielu firmach pracownicy wykonują ciężką pracę fizyczną w nieprzyjaznych warunkach. Po pracy mają prawo wykąpać się, wziąć prysznic i dopiero przebrać w swoje cywilne ubranie. Bardzo ważna jest również woda pitna, której pod dostatkiem powinno być zarówno w biurze, jak i na halach produkcyjnych oraz w miejscach, w których wykonuje się pracę na świeżym powietrzu.

Kiedy woda jest obowiązkowa?

Obowiązek dostarczania wody pracownikom dotyczy osób, które pracują na świeżym powietrzu, gdy temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza, a także pracowników biurowych, którzy muszą spędzać wiele godzin w pomieszczeniach, w których temperatury są wyższe niż 28 stopni. Dzieje się tak między innymi w tych budynkach, w których nie działa klimatyzacja lub wcale jej nie ma. W rzeczywistości jednak woda jest potrzebna wszystkim pracownikom, także w niższych temperaturach. Brak dostępu do wody może szybko powodować odwodnienie i wiele dodatkowych dolegliwości, jak bóle głowy, spadek koncentracji, dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jeśli pracodawcy zależy na wydajnej i sprawnej pracy w firmie, zawsze powinien zadbać o dostarczenie pracownikom odpowiedniej ilości wody bitnej. Może ją kupować w butelkach bądź też wynajmować saturatory, które utrzymują wodę w odpowiednio niskiej temperaturze. Skutecznym rozwiązaniem może być również uzdatnianie wody, które poprawia jakość ujęcia w firmie. Gdy uzdatnisz w firmie wodę do picia, dobrym pomysłem będzie podarowanie pracownikom bidonów, dzięki którym odpowienią porcję wody będą mogli mieć zawsze pod ręką, bez potrzeby ciągłego odrywania się od pracy w celu uzupełnienia zapasu płynów. W Macma Polska zjadziesz ogromny wybór butelek wielorazowych z logo oraz bidonów, które możesz podarować swoim pracownikom w ramach upominku. Dzięki temu pokarzesz im, że dbasz o ich zdrowie i komfort pracy oraz sprawisz im radość modnym gadżetem reklamowym.

Jak poprawić jakość wody?

Nie we wszystkich biurowcach czy zakładach pracy jest dostęp do dobrej jakości wody pitnej. Warto pomyśleć o uzdatnianiu wody w ujęciu, co może dać efekty długoterminowe. Uzdatnianie do wody może przyjmować różne formy w zależności od indywidualnych potrzeb. Dobrym rozwiązaniem może być sól tabletkowana, która powoduje, że woda jest nie tylko oczyszczona, ale również bardziej miękka. Warto wypróbować również lampy UV Białystok, które są rozwiązaniem w sytuacji, gdy woda potrzebuje odkażenia i zniwelowania szkodliwych drobnoustrojów. Na https://mk94.pl/ znajdziemy bogatą ofertę rozwiązań służących do uzdatniania wody. Można więc bez problemu dopasować preparaty i metody dopasowane do konkretnych potrzeb. Na początku warto jednak wykonać badanie wody, aby ocenić, w jakim jest stanie, jakie szkodliwe czynniki znajdują się w niej i jak najlepiej będzie ją oczyścić. Uzdatnianie wody w zakładzie pracy to wydatek, który zdecydowanie się opłaca. Zapewnia bowiem nieograniczony dostęp do wody pitnej, która jest potrzebna wszystkim pracownikom.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *