Pracujesz za granicą, a pieniądze wymieniasz za pośrednictwem kantorów internetowych?

1

Fakt, że kantory internetowe to rozwiązanie korzystniejsze w odniesieniu do kantorów stacjonarnych czy kursów bankowych jest niezaprzeczalny. Dzięki dużej automatyzacji tego typu serwisów oraz niskim kosztom utrzymania oferują one wyjątkowo korzystne stawki, dzięki czemu przyciągają do siebie tysiące polskich klientów, również tych zza granicy.

Poza nimi, coraz więcej Polaków uzyskuje swoje wynagrodzenie w walucie obcej, jeśli współpracują z zagranicznymi kontrahentami lub pracują dla dużych firm z siedzibami poza granicami naszego kraju. To właśnie takie osoby, wraz z kredytobiorcami walutowymi, stanowią największą grupę klientów, którzy decydują się na comiesięczne wykorzystanie usług e-kantorów. Dlaczego? Ponieważ jest to rozwiązanie wygodne – nie muszą ryzykować transportowania dużej ilości gotówki do kantorów stacjonarnych, a kursy w sieci są o wiele bardziej atrakcyjne.

Pamiętajmy, że popularność kantorów internetowych z roku na rok rośnie. Polacy coraz chętniej korzystają z bankowości w sieci, więc równocześnie przekonują się też do innych rozwiązań finansowych na miarę XXI wieku.

Czy e-kantory są bezpieczne?

Tak. Pomimo, że w większości przypadków nie są kontrolowane przez KNF, to ich zdecydowana większość jest odpowiednio zabezpieczona. Posiadają odpowiedni kapitał zakładowy, na swoich stronach wykorzystują szyfrowanie, a transakcja dokonywana jest praktycznie błyskawicznie. Jest tak, ponieważ w ostatnich latach w branży kantorów internetowych powstała duża konkurencja. W związku z tym, jeśli jeden z nich spotka się ze złymi opiniami klientów, to serwis bardzo szybko może upaść. Właśnie dlatego właściciele e-kantorów starają się dbać o dobre relacje z klientami nie tylko za pośrednictwem wysokiego bezpieczeństwa swoich serwisów, ale również poprzez różnego rodzaju promocje czy możliwość negocjacji stawek.

Jak znaleźć najtańszy kantor?

Pomimo, że obecnie praktycznie wszystkie funkcjonujące serwisy wymiany walut online są stuprocentowo bezpieczne, to zawsze przed wymianą warto zaznajomić się z opiniami klientów na ich temat. W tym celu stworzono jedną z najpopularniejszych porównywarek kantorów internetowych na rynku – StrefaWalut.pl. Dzięki jej prostym kalkulatorze, będziecie w stanie szybko sprawdzić dostępne dla Was kantory internetowe i wybrać najtańszy z nich. Ponadto, na stronie zamieszczono również opinie klientów na temat poszczególnych serwisów, forum użytkowników oraz panel z najciekawszymi artykułami ze świata walut.

Co ciekawe, możliwe ze już niedługo klienci nie będą musieli na własną rękę sprawdzać bezpieczeństwa konkretnych e-kantorów. Obecnie, tylko największe z nich podlegają kontroli KNF-u. Niewykluczone jednak, że już wkrótce wejdzie w życie ustawa, która odpowiednio ureguluje prawo względem działalności wszystkich serwisów, które oferują wymianę walut online.

Takie działanie zniosłoby fikcję prawną, która traktuje kantory internetowe w ten sam sposób, co placówki stacjonarne. Ponadto, na e-kantory mogłyby zostać nałożone ewentualne kary, jeśli w ramach ustawy o prawach konsumenta wyraźnie łamałyby one przepisy.

Dla klientów najbardziej istotny byłby fakt, że portale nie mogłyby już przechowywać ich środków na swoich kontach przez dłuższy czas. Taki przepis gwarantowałby szybką wymianę i pewność, że już po kilkunastu minutach przewalutowane pieniądze pojawią się na naszym koncie.

Opracowanie: ranking kantorów internetowych http://strefawalut.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *