Praca w Kraju

Praca jest ważna. Może i najważniejsza. Bo daje nam źródło utrzymania, wypełnia większość naszego czasu, życia. Pracę wychwalają wszyscy: lewica i prawica, starzy i młodzi, wierzący i ateiści. Wszyscy chcą pracy. Tym bardziej, więc boli, że u nas z pracą jest coś nie tak. Coś bardzo nie tak. Ciągle. Tylko nikt nie wyjaśnia, dlaczego właściwie Polska nie jest krajem dobrej roboty. Co z tą Polską? Dlaczego tak jest? A bo Polska praca jest tania. Prawdopodobnie zbyt tania. I być może to stanowi sedno naszych problemów z pracą. Dzieje się tak, niestety, od lat. Zostawmy już na boku trudne czasy gospodarczej transformacji. Spójrzmy tylko na ostatnią – dużo normalniejszą – dekadę. Ciągle tak samo, czyli fatalnie. Dalej, nikt sobie nie ufa. Pracownik i pracodawca też. Każdy myśli ż e inny tylko czeka, żeby nas oszukać.

Do tego państwo nie pomaga, nie interweniuje. Nie robi nic. A wszyscy powinni coś zrobić. Żeby było lepiej. A nie robimy nic. Kompletnie nic. Pracownicy chcą lepszej pensji i dobrego traktowania; pracodawcy, lepszych pracowników, większej efektywności. A państwo ucieka od odpowiedzialności, konsekwencji, a chciałoby tylko zysków. Wszyscy czegoś chcą. A nikt nie chce zmieniać na lepsze, czegoś od siebie dać. Sami egoiści. Żadnych ludzi czynu, ideowców, którzy nie tylko by pięknie mówili, ale też te swoje ideały wprowadzali w życie. Póki co, cisza. Bez szans na lepsze życie, lepszą pracę. Może i będzie jeszcze gorzej. A wtedy to już będzie dopiero tragedia. I jedna wielka klęska.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *