Praca w delegacji? Sprawdź ubezpieczenie podróżne w pigułce

student travel insurance

Wyjazdy zagraniczne dzisiaj już nikogo nie dziwią. Podróżujemy w celach biznesowych, zawodowych lub rekreacyjnych. Naturalną konsekwencją takiej tendencji jest wzrost zainteresowania ubezpieczeniami podróżnymi, których oferta jest bardzo szeroka.

Jak wybierać ubezpieczenia podróżne?

Przede wszystkim, należy pamiętać, że ubezpieczenie w podróży zagranicznej powinno być dostosowane do indywidualnych wymagań. Podstawowe znaczenie ma oczywiście kwota ubezpieczenia. Chcąc określić, jaka suma będzie optymalna, warto zapoznać się z kosztami leczenia w kraju, do którego zamierza się wyjechać. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób przewlekle chorujących, które nie są w stanie przewidzieć czy w czasie podróży stan ich zdrowia nie ulegnie pogorszeniu.

Nie bez znaczenia jest też kwestia ochrony, którą ubezpieczenie oferuje. Im szerszy jest jej zakres, tym lepiej. Najczęściej, polisa zapewnia nie tylko opiekę medyczną, ale także zwrot kosztów, które są generowane przez ewentualne przewiezienie pacjenta do Polski. Ubezpieczenie może zabezpieczać też bagaż oraz przewożony sprzęt. Do najpopularniejszych ubezpieczeń turystycznych należy również ubezpieczenie OC. Ponadto, warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków).

Ogólne warunki ubezpieczenia

OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia to fundament każdej polisy, dlatego jeśli wybiera się konkretną ofertę, koniecznie trzeba się z nimi zapoznać. Uwagę należy zwrócić w pierwszej kolejności na wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. W OWU podane są wszystkie najważniejsze informacje.

Ubezpieczenie w podróży online

Dla wyjątkowo zabieganych osób, ciekawą alternatywą staje się się ubezpieczenie w podróży online, które jak sama nazwa wskazuje, można wykupić za pośrednictwem Internetu. Naturalnie, wcześniej należy porównać wszystkie dostępne opcje. Ponadto, warto także skorzystać z narzędzia, którym jest ubezpieczenie podróżne kalkulator.

Reasumując, pakiet ubezpieczeń
turystycznych to podstawa dla wszystkich osób, które planują wyjazd zagraniczny. Dobrze jest zastanowić się nad jego wykupieniem odpowiednio wcześniej, by mieć czas na przeanalizowanie oferowanych produktów ubezpieczeniowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Praca w delegacji? Sprawdź ubezpieczenie podróżne w pigułce

  1. Jackowski
    1 czerwca 2016 at 08:19

    Czy szanowna redakcja może wie czy będąc za granicą przysługuje mi samochód zastępczy w ramach ubezpieczenia OC? Przeczytałem na stronie zastepczy.org że samochód zastępczy z OC bezgotówkowo jak najbardziej przysługuje mi ale w Polsce, czy za granicą jest też taka opcja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *