Praca opiekuna handlowego w biznesie kurierskim – na czym dokładnie polega?

Stock Traders Working At Computers

Wielkie firmy kurierskie starają się utrzymać swoich klientów jak najdłużej. Oczywiście, każdy klient może zmienić „swojego kuriera”, lub wraz z każdą przesyłką, wybierać innego. Jednak, jeśli zdecyduje się korzystać tylko z jednej firmy kurierskiej, może otrzymać wiele gratyfikacji w postaci zniżek, czy – w przypadku dużych klientów – nawet korzystać z organizowanych przez firmę kurierską wyjazdów integracyjnych. Tak się dzieje w przypadku podpisania długoterminowych umów firmy kurierskiej z dużym sprzedawcą np. internetowym. Oczywiście, może to być zarówno sklep stacjonarny, jak i nie posiadający realnej lokalizacji. Np. ktoś sprowadza towar zza granicy i przechowuje we własnych magazynach. Sprzedaje go potem innym, pomniejszym przedsiębiorcom, którzy takich magazynów nie mają. Mogą oni „przechowywać” zakupiony towar u importera i sprzedawać go przez internet. Przy odpowiedniej umowie, pierwotny importer może nawet pakować jednostkowe towary i w imieniu swego partnera w biznesie, wysyłać go klientom. Tak działają niektóre sklepy internetowe. Mają dostęp do produktów swego partnera właśnie poprzez przeglądarkę internetową. Nie są to jakieś wielkie zarobki, jednak sama praca polega na obsłudze internetowego sklepu, bez konieczności posiadania własnych magazynów.

Polecamy: paczki do anglii

Światowy interes

W dobie globalizacji, braku granic, można osiągnąć naprawdę wielki sukces, pracując w tzw. międzynarodowym handlu. Wielkie firmy importowe nie zawsze mają „czas i ochotę”, aby zajmować się tak mało istotnymi sprawami, jak wysyłki pomniejszych paczek. Jednak muszą to robić, ponieważ każda wysyłka – to zysk. Dlatego zazwyczaj mają swojego opiekuna handlowego wysłanego przez firmę kurierską, który zajmie się wszystkimi sprawami związanymi z transportem. Taka firma przysyła kuriera czasami nawet codziennie (lub kilka razy dziennie, jeśli firma jest duża i zachodzi taka potrzeba), aby odbierał paczki. Ruszają one do głównego magazynu, skąd są rozdzielane na poszczególne rejony, czy nawet kraje. Np. paczki do anglii, czy też do innego kraju trafiają do specjalnej lokalizacji, skąd są wysyłane za granicę. To właśnie po to istnieje funkcja opiekuna handlowego w kurierskim biznesie, aby „pilnował on” terenu swego pracodawcy i oferował korzystne usługi dla stałego klienta, jakim może być wielka hurtownia importowa, lub nawet małe przedsiębiorstwo, zlokalizowane z niewielkim mieszkanku na osiedlu. Wszyscy oni aby pracować, potrzebują dobrego kuriera, który będzie dostarczał ich przesyłki bez uszkodzeń i w terminie. Jeśli zdarzy się jakaś „wpadka”, to i przedsiębiorstwo kurierskie nie będzie się wymigiwać od odpowiedzialności i pokryje ewentualne straty swego klienta. Od tego jest opiekun handlowy, aby dbał o tak proste i ewidentne rzeczy i zachowania swego pracodawcy. Współpraca może się wtedy znakomicie rozwijać i wszyscy będą odpowiednio zarabiać. Szanowanie się w realiach zawodowych, jest taką gwarancją zarobków. I każda strona powinna o to dbać we własnym zakresie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *