Praca w domu opieki – w kraju czy za granicą?

bruce-mars-cAbdf_gNxH0-unsplashZawód opiekunki osób starszych cieszy się dużą popularnością ze względu na coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży. Osoby, które decydują się na ten zawód mogą mieć niemal pewność, że w bliższej i dalszej przyszłości nie będą miały problemu ze znalezieniem zatrudnienia.

Opiekunki osób starszych są poszukiwane w domach opieki, domach spokojnej starości, świetlicach środowiskowych. Często też pracują na indywidualne zlecenie i zajmują się starszymi i schorowanymi osobami w miejscach ich zamieszkania. Niestety, w naszych polskich warunkach stawki za tego rodzaju pracę nie należą do wysokich. W domach opieki czy domach seniora są dosyć niskie w porównaniu do ilości obowiązków i zaangażowania, jakie trzeba włożyć w tę pracę. Nieco lepsze stawki mają osoby, które pracują prywatnie w domach, jest to jednak zajęcie, które raz jest, a raz nie ma, dlatego wiele opiekunek decyduje się na poszukiwanie zatrudnienia za granicą.

Dlaczego warto wyjechać za granicę do pracy?

Polskie opiekunki cieszą się dużą popularnością i renomą w innych krajach europejskich, przede wszystkim w Niemczech. Są postrzegane jako bardzo profesjonalne, fachowe, wykwalifikowane i dobrze wykonujące swoją pracę. W Niemczech polskie opiekunki nie powinny więc mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Największą zaletą pracy za granicą są oczywiście stawki, które są nieporównywalnie wyższe od naszych polskich zarobków. Opiekunki w ciągu tygodnia zarabiają tyle, ile w Polsce przez cały miesiąc. Do wyboru mają również wiele form zatrudnienia – niektóre wyjeżdżają na stałe, inne decydują się na prace jako tak zwany skoczek, czyli na przykład dwa tygodnie pracują u podopiecznych w Niemczech, a następnie mają dwa tygodnie wolnego i mogą w tym czasie wrócić do kraju. Warunki, w jakich praca odbywa się w Niemczech, są również dużo lepsze niż polskie – w niemieckich domach opieki, a także w zwykłych domach prywatnych jest sporo udogodnień, które ułatwiają pracę, dzięki czemu opiekunka jest mniej narażona na chociażby urazy kręgosłupa związane z dźwiganiem podopiecznych w czasie codziennej pielęgnacji.

Jak znaleźć dobrą pracę w Niemczech?

Znalezienie zatrudnienia dla opiekunek w Niemczech nie należy do trudnych, ogłoszenia można znaleźć praktycznie na wszystkich portalach ogłoszeniowych. Osoby, które po raz pierwszy planują taki wyjazd, mają jednak sporo obaw związanych z wyjazdem do obcego kraju, załatwianiem wszystkich formalności, poszukiwaniem miejsca do mieszkania. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty agencji zatrudnienia, która specjalizuje się w pośrednictwie pracy dla opiekunek. Na https://www.aterima-med.pl/ można znaleźć ofertę sprawdzonej agencji, która ma doświadczenie, odpowiednią renomę i przede wszystkim cieszy się dobrymi opiniami wśród tych osób, które już wyjeżdżały za jej pośrednictwem do pracy. Dzięki agencji zatrudnienia nie trzeba martwić się formalnościami, załatwia ona wszystko praktycznie od początku do końca.

Polecamy:
- Firma sprzątająca – niezawodny partner firm i instytucji

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *