Praca – obowiązek czy pasja?

Na całym świecie, miliony ludzi pracują w korporacjach, fabrykach, bankach, sklepach, szkołach. Na etacie lub dorywczo, wykonują każdego dnia swoją pracę za którą otrzymują zapłatę. Dla pewnie sporej części jest to po porostu zwykły obowiązek, bo z czegoś trzeba utrzymać siebie i rodzinę. Wykonują powierzone zadania zupełnie mechanicznie i każdy dzień wygląda podobnie. Nie lubią swojej pracy ale nie mają innych perspektyw i pomysłów na swoje życie . Jest także, pewnie znacznie mniejsza grupa szczęściarzy dla których praca jest prawdziwą pasją i spełnieniem marzeń . Do tej grupy można zaliczyć wolne zawody takie jak malarz, pisarz czy aktor.

Któż z nas nie chciałby z wielką przyjemnością wykonywać swojej pracy? Któż by nie chciał być wolnym od wczesnego wstawania czy ciągłego narzekania szefa? Wolność ma jednak także ciemniejszą stronę. Jest ryzyko, że aktor roli nie dostanie, a malarz prac nie sprzeda. Na takie ryzyko nie każdy może sobie pozwolić. Większości z nas praca kojarzy się jednak z przymusem, z koniecznością zarabiania pieniędzy. I choć pieniądze szczęścia nie dają, nie da się bez nich żyć. Wiele czynników wpływa na to co robimy w życiu. Ukończona szkoła i wyuczony zawód nie zawsze nam się przydają. Wybór pracy to też trochę szczęścia, zupełny przypadek a czasem zwykła konieczność.

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na wybór tego co chcielibyśmy robić. Na swojej drodze zawodowej spotykamy różnych ludzi i oni również mają mniejszy lub większy wpływ na to co z nami będzie. Nasze pasje i marzenia często muszą poczekać. Zwykła szara rzeczywistość trzyma nas twardo na ziemi i chociaż chęć zmiany kusi, trzeba być realistą. Zwłaszcza jeśli ma się kredyt hipoteczny na 30 lat, auto w kredycie i dwójkę dorastających dzieciaków.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *