Pozyskiwanie dotacji unijnych dla firm – jak sprawić, by było skuteczniejsze?

20240318115148_gf9d162c8dc6f7690fb2c0d321f2f13304033d326ccd4b3d6f5ae3f5354e64120d6cb09f21b0173eab2f81ceb5feca5a5f7886ce6e33f539c24102d3471a20f75_640.jpg

Pozyskanie dotacji UE dla przedsiębiorstw znacząco pobudza rozwój przedsiębiorstw, ich innowacyjność i zrównoważony rozwój. Proces ten może być jednak złożony i wymagający. Aby zwiększyć skuteczność pozyskiwania dotacji unijnych, przedsiębiorstwa powinny kierować się poniższymi kwestiami!

Zwróć uwagę na kryteria kwalifikowalności do danego projektu

Pozyskiwanie dotacji unijnych dla firm rozpoczyna się od wybrania odpowiednich programów, które pozwalają na pozyskanie środków. Skoncentruj się na programach wspierających konkretne działania, takie jak badania i rozwój, innowacje, zrównoważony rozwój lub szkolenia pracowników.

Aby dowiedzieć się, czy dany program pozwoli na pozyskanie środków, należy zwrócić uwagę na kryteria kwalifikowalności. 

Opracuj jasny biznesplan

Jeśli chcesz łatwiej pozyskać środki unijne, przygotuj kompleksowy biznesplan, który jasno określi cele, strategie i przeznaczenie dotacji dla Twojej firmy. 

Jasno w nim pokaż, w jaki sposób dotacja wpłynie na rozwój Twojej firmy i może mieć również szerszy wpływ na gospodarkę. Dzięki temu możesz zwiększyć szansę na pozyskanie pieniędzy.

Pozyskaj wartościową wiedzę i znajomości

Weź udział w wydarzeniach organizowanych przez UE oraz inne instytucje związanych z Twoją branżą. Dzięki nim można budować relacje, zdobywać wiedzę i pozostać na bieżąco z dostępnymi możliwościami finansowania.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy

Wiele firm planujących pozyskiwanie dotacji unijnych dla firm - https://www.fertis.pl/oferta/sciezka-smart/ korzysta z pomocy specjalistów specjalizujących się w finansowaniu UE i wnioskach o dotacje.

Konsultanci z tych firm posiadają duże doświadczenie, jeżeli chodzi o pisanie dotacji i przepisy UE, dlatego mogą udzielić wskazówek, poprawić jakość Twojego wniosku i zwiększyć Twoje szanse na sukces.

Dostosowanie do priorytetów UE

Aby zwiększyć szanse na uzyskanie dotacji, zwróć uwagę na to, czy Twój projekt jest zgodny z bieżącymi priorytetami i obszarami docelowymi Unii Europejskiej. 

Wiele dotacji jest powiązanych z konkretnymi politykami UE, takimi jak Zielony Ład czy Agenda Cyfrowa. Dostosowanie się do tych priorytetów zwiększa trafność i konkurencyjność aplikacji.

Podkreśl innowacyjność swojego projektu

Jasno przedstaw innowacyjne aspekty swojego projektu i jego potencjalny wpływ na branżę, w której działasz. 

Podkreśl, w jaki sposób dotacja przyczyni się do postępu technologicznego, tworzenia miejsc pracy, osiągnięcia celów w zakresie zrównoważonego rozwoju lub innych pozytywnych rezultatów. Dzięki temu szansa na pozyskiwanie dotacji unijnych dla firm będzie jeszcze wyższa.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *