Pożyczka bez wychodzenia z domu – czy to możliwe?

dollar-2931882_640

Problemy finansowe najczęściej pojawiają się znienacka i nie zawsze mamy wtedy czas na przechodzenie czasochłonnych procedur, składanie skomplikowanych wniosków i oczekiwanie na decyzję w banku. Dla wielu osób problemem jest nie tylko brak czasu na wizytę w siedzibie pożyczkodawcy, ale też trudności z dojazdem – to szczególnie duża przeszkoda dla mieszkańców mniejszych miejscowości, w których takie placówki po prostu nie istnieją. Właśnie w odpowiedzi na oczekiwania pożyczkobiorców znajdujących się w takiej sytuacji powstał osobny rodzaj pożyczek – pożyczki domowe, które oferuje m.in. Bocian Pożyczki.

Sprawdź, jak wyglądają takie oferty oraz kto może z nich korzystać!

Na czym polega pożyczka domowa?

Pożyczka domowa to rozwiązanie stworzone przede wszystkim z myślą o wygodzie klienta. Ograniczenie potrzebnych dokumentów i prosty wniosek pożyczkowy pozwalają na skrócenie czasu niezbędnego na przejście całego procesu i otrzymanie decyzji, a ponieważ wszystko odbywa się w domowych warunkach, pożyczkobiorca unika stresu, z którym często związane jest pożyczanie w stacjonarnych biurach instytucji finansowych czy banków.

Co warto wiedzieć o takich ofertach?

  • Mamy dwie możliwości zgłoszenia chęci wzięcia pożyczki – kontakt telefoniczny poprzez infolinię pożyczkodawcy lub wypełnienie formularza online. Po złożeniu wniosku zadzwoni do nas doradca w celu umówienia terminu spotkania.
  • W przeciwieństwie do pożyczek online, zobowiązania udzielane w domu dają szansę na osobisty kontakt z doradcą klienta – to szansa na omówienie szczegółów oferty i zadanie istotnych pytań.
  • Pożyczki domowe często spłacane są w systemie tygodniowym, tak działa np. pożyczka od Bociana, co pozwala na rozłożenie zobowiązania na dogodne raty dostosowane do naszych finansów. W ten sposób unikniemy obciążania naszego budżetu jednorazowym wydatkiem i bez trudu zwrócimy całą kwotę.

Kto może skorzystać z możliwości pożyczania we własnym domu?

Pożyczki pozabankowe charakteryzują się większą dostępnością niż oferty prezentowane przez instytucje bankowe. To właśnie ta kwestia przyczynia się do ich rosnącej popularności – oferują dodatkowy zastrzyk gotówki również osobom, które nie mogą liczyć na przyznanie kredytu. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta, w przypadku pożyczki domowej bardziej niż dobra historia kredytowa liczy się ocena aktualnego stanu finansów wnioskodawcy.

Do podstawowych warunków, jakie należy spełnić, by skorzystać z oferty, należy pełnoletniość, posiadanie numeru PESEL oraz zdolności do podejmowania czynności prawnych. Są to standardowe wymogi spotykane w przypadku wszystkich instytucji pozabankowych. Szczegółowe wymogi mogą jednak różnić się w poszczególnych firmach i dotyczyć zarówno przedziału wiekowego, jak i niezbędnych do przedstawienia dokumentów – dla pewności zawsze warto więc sprawdzić, czego wymaga od nas dany pożyczkodawca przed złożeniem wniosku.

Pożyczanie bez wychodzenia z domu jest bez wątpienia bardzo wygodne, należy jednak pamiętać, że wygoda nie jest gwarantem bezpieczeństwa, a w przypadku naszych finansów to właśnie bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze. By pożyczka nie stanowiła dla nas ryzyka, warto zdecydować się na współpracę z wiarygodną marką o dobrej opinii wśród klientów, a przede wszystkim dokładnie czytać wszystkie dokumenty przed ich podpisaniem – zapoznanie się z warunkami umowy to prosty sposób na uniknięcie komplikacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *