Pożyczka bez wychodzenia z domu – czy to możliwe?

dollar-2931882_640

Problemy finansowe najczęściej pojawiają się znienacka i nie zawsze mamy wtedy czas na przechodzenie czasochłonnych procedur, składanie skomplikowanych wniosków i oczekiwanie na decyzję w banku. Dla wielu osób problemem jest nie tylko brak czasu na wizytę w siedzibie pożyczkodawcy, ale też trudności z dojazdem – to szczególnie duża przeszkoda dla mieszkańców mniejszych miejscowości, w których takie placówki po prostu nie istnieją. Właśnie w odpowiedzi na oczekiwania pożyczkobiorców znajdujących się w takiej sytuacji powstał osobny rodzaj pożyczek – pożyczki domowe, które oferuje m.in. Bocian Pożyczki.

Sprawdź, jak wyglądają takie oferty oraz kto może z nich korzystać!

Na czym polega pożyczka domowa?

Pożyczka domowa to rozwiązanie stworzone przede wszystkim z myślą o wygodzie klienta. Ograniczenie potrzebnych dokumentów i prosty wniosek pożyczkowy pozwalają na skrócenie czasu niezbędnego na przejście całego procesu i otrzymanie decyzji, a ponieważ wszystko odbywa się w domowych warunkach, pożyczkobiorca unika stresu, z którym często związane jest pożyczanie w stacjonarnych biurach instytucji finansowych czy banków.

Co warto wiedzieć o takich ofertach?

  • Mamy dwie możliwości zgłoszenia chęci wzięcia pożyczki – kontakt telefoniczny poprzez infolinię pożyczkodawcy lub wypełnienie formularza online. Po złożeniu wniosku zadzwoni do nas doradca w celu umówienia terminu spotkania.
  • W przeciwieństwie do pożyczek online, zobowiązania udzielane w domu dają szansę na osobisty kontakt z doradcą klienta – to szansa na omówienie szczegółów oferty i zadanie istotnych pytań.
  • Pożyczki domowe często spłacane są w systemie tygodniowym, tak działa np. pożyczka od Bociana, co pozwala na rozłożenie zobowiązania na dogodne raty dostosowane do naszych finansów. W ten sposób unikniemy obciążania naszego budżetu jednorazowym wydatkiem i bez trudu zwrócimy całą kwotę.

Kto może skorzystać z możliwości pożyczania we własnym domu?

Pożyczki pozabankowe charakteryzują się większą dostępnością niż oferty prezentowane przez instytucje bankowe. To właśnie ta kwestia przyczynia się do ich rosnącej popularności – oferują dodatkowy zastrzyk gotówki również osobom, które nie mogą liczyć na przyznanie kredytu. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta, w przypadku pożyczki domowej bardziej niż dobra historia kredytowa liczy się ocena aktualnego stanu finansów wnioskodawcy.

Do podstawowych warunków, jakie należy spełnić, by skorzystać z oferty, należy pełnoletniość, posiadanie numeru PESEL oraz zdolności do podejmowania czynności prawnych. Są to standardowe wymogi spotykane w przypadku wszystkich instytucji pozabankowych. Szczegółowe wymogi mogą jednak różnić się w poszczególnych firmach i dotyczyć zarówno przedziału wiekowego, jak i niezbędnych do przedstawienia dokumentów – dla pewności zawsze warto więc sprawdzić, czego wymaga od nas dany pożyczkodawca przed złożeniem wniosku.

Pożyczanie bez wychodzenia z domu jest bez wątpienia bardzo wygodne, należy jednak pamiętać, że wygoda nie jest gwarantem bezpieczeństwa, a w przypadku naszych finansów to właśnie bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze. By pożyczka nie stanowiła dla nas ryzyka, warto zdecydować się na współpracę z wiarygodną marką o dobrej opinii wśród klientów, a przede wszystkim dokładnie czytać wszystkie dokumenty przed ich podpisaniem – zapoznanie się z warunkami umowy to prosty sposób na uniknięcie komplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *