Pożyczka dla bezrobotnych – jakie są warunki?

Portal o finansach osobistych Abc Pożyczki

Osoby pozostające bez pracy również mogą otrzymać pożyczki pozabankowe. O zasadach udzielania takich pożyczek i dostępnych opcjach piszemy poniżej. Sprawdź, jak wnioskować o szybkie pożyczki dla bezrobotnych.

Pożyczki dla bezrobotnych – charakterystyka

W ofertach firm pożyczkowych są nie tylko pożyczki przeznaczone dla osób, które posiadają źródło zatrudnienia, ale też specjalne pożyczki dla bezrobotnych. Takie pożyczki są udzielane ludziom pozostającym na stałe bez źródła zatrudnienia lub zmagającym się z czasowym brakiem pracy. Bezrobocie nie może być rozpatrywane nigdy w taki sam sposób. Raz jest ono tymczasowe i spowodowane na przykład redukcją etatów w konkretnej firmie, a innym razem jest przewlekłe i występuje wskutek braku właściwych kwalifikacji, wyjątkowo hermetycznego rynku pracy, a często też przez brak chęci do podjęcia zatrudnienia. Osoby pozostające bez pracy mogą jednak ubiegać się o pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń. W przypadku takich pożyczek firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dany klient nie ma stałych dochodów ze stosunku pracy, jednakże i tak decydują się na pożyczenie mu określonej kwoty pieniędzy. Możesz znaleźć takie pożyczki dla bezrobotnych na https://7pozyczki.pl. Opisane są tam wymagania firm pozabankowych oraz kompletny ranking ofert.

Wymagania do pożyczki dla bezrobotnych

Niemalże wszystkie firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na podstawie dochodu, ale brak pracy nie jest jednoznaczny z brakiem dochodów. Firmy pożyczkowe w ocenie wniosków biorą pod uwagę różne czynniki. Przede wszystkim podstawowe wymaganie, jakim jest posiadanie odpowiedniego wieku – zwykle od 21 do około 65 lat, a następnie posiadanie polskiego obywatelstwa, numeru konta bankowego oraz numeru konta osobistego, a także pełną zdolność do czynności prawnych. Dodatkowo klient firmy pożyczkowej musi wykazać, że osiąga dochód, ale ten dochód nie musi być wcale wysoki. Pożyczki bez zaświadczeń nie wymagają też okazywania się zaświadczeniami od pracodawców. W większości wypadków wystarczy oświadczenie o dochodach, a dochodami tymi mogą być renta, emerytura, świadczenia socjalne lub stypendium naukowe. Firma pożyczkowa mając do czynienia z klientem bezrobotnym, z dużą dozą prawdopodobieństwa sprawdzi go w BIK, BIG, KRD lub innych bazach, by dowiedzieć się, czy wnioskodawca nie jest zadłużony, co mogłoby wpłynąć negatywnie na spłatę pożyczki.

Limity kwotowe do pożyczek

W przypadku pożyczek dla bezrobotnych mamy do czynienia zwykle z limitami kwotowymi. Z reguły jest tak, że klient dysponujący źródłem stałego dochodu – najlepiej umową o pracę – jest w stanie pożyczyć w firmie pozabankowej zdecydowanie wyższą kwotę, niż klient, który nie ma pracy. Powód takiego stanu rzeczy jest oczywisty. Brak pracy i jednocześnie brak wystarczająco dużych dochodów jest dużą przeszkodą w terminowej spłacie zadłużenia, a firma pożyczkowa chcę się upewnić, czy klient będzie w stanie oddać pożyczone pieniądze oraz wszystkie koszty pożyczki.

Brak pracy a pożyczka – czy to się może udać?

Brak stałych dochodów z tytułu pracy z pewnością mocno wpływa na obniżenie standardu życia, więc zrozumiałe jest, że klienci pozostający bez pracy w wielu przypadkach są zainteresowani pożyczkami pozabankowymi. Czy jednak brak pracy stanowi duże zagrożenie w spłacie pożyczki bez zaświadczeń? Z pewnością tak, gdyż na spłatę takiego zadłużenia klient ma stosunkowo krótki termin. Z reguły przyjmuje się, że pożyczki pozabankowe należy spłacać w ciągu 30 dni od momentu podpisania umów. Jeżeli do tego czasu klient nie znajdzie źródła zatrudnienia i nie pozyska pieniędzy, spłata jego pożyczki może być zagrożona.

Należy tutaj jednak wyodrębnić sytuacje, w których brak pracy nie jest jednoznaczny z brakiem możliwości finansowych. Załóżmy, że dany klient odszedł z pracy lub został zwolniony i w tym momencie nie posiada pieniędzy, ale czeka na przelew z ostatnim wynagrodzeniem, a być może nawet odprawą, której wysokość będzie stosunkowo duża. W takim przypadku już za kilka dni klient będzie dysponował wystarczającą kwotę pieniędzy, która pozwali mu na spłacenie pożyczki dla bezrobotnych. Podobna sytuacja może dotyczyć klienta, który szybko znajdzie pracę i otrzyma pierwsze wynagrodzenie jeszcze zanim minie termin spłaty pożyczki bez zaświadczeń.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *