Poznaj powody, dla których na urlop warto wybrać Indonezję!

Indonezja jest czwartym najbardziej zaludnionym krajem na świecie i składa się z ponad 17 000 wysp – jednak często, gdy ludzie myślą o Indonezji, wszystko, co przychodzi na myśl, to Bali. Chociaż Bali jest niesamowite, podróżowanie do Indonezji oferuje o wiele więcej i ma wiele do zaoferowania. Oto kilka innych powodów, dla których powinieneś odwiedzić tę część świata podczas swojego urlopu!

lato_otoprac a

Smoki z Komodo

Indonezja jest miejscem Parku Narodowego Komodo, nazwanego na cześć jego sławnych mieszkańców, smoków z Komodo. Obecnie są to największe żyjące jaszczurki na świecie i najbliższe dinozaurom – tym samym są atrakcją turystyczną dla poszukiwaczy mocnych wrażeń. Indonezja jest jedynym miejscem na świecie, gdzie można je znaleźć na wolności na czterech wyspach tworzących Park Narodowy Komodo.

Plaże w Indonezji są idealne do nurkowania

Indonezja jest też obszarem zajmującym aż 20% światowych raf koralowych i tym samym należy do jednych z najlepszych miejsc do nurkowania i snorkelingu. Istnieje tam wiele możliwości dostępnych dla początkujących i doświadczonych nurków, z dużą ilością wypożyczalni sprzętu i wycieczek i więcej oferowanych atrakcji. Indonezja zawiera również wiele wraków, które sprawiają, że nurkowanie staje się jeszcze ciekawsze. Szkoda więc byłoby odwiedzić Indonezję i nie zmoczyć stóp!

Kulinarna Indonezja

Możesz dosłownie jeść przez wiele dni w Indonezji i zawsze próbować czegoś nowego. Niektóre popularne potrawy indonezyjskie to:

  • satay (np. Jagnięcina lub szaszłyki z kurczaka),

  • nasi goreng (smażony talerz ryżu z dodatkiem innych pokarmów, takich jak smażone jajka, warzywa i kurczak),

  • sos sambal – pikantny sos, który można dodać do ryżu i wielu innych potraw.

Indonezja jest również jednym z największych producentów kawy na świecie.

Banany

Kraj ten jest jednym z sześciu największych producentów bananów na świecie. Jeśli nie zjesz banana na śniadanie, zjesz go tam jako deser, smażony w głębokim tłuszczu, skropionego czekoladą lub podawanego na wiele innych sposobów.

Borobudur

Borobudur jest największą świątynią buddyjską na świecie i znajduje się w Jawie w Indonezji. Składa się z ponad 2000 płaskich reliefów i ponad 500 posągów Buddy. Ta świątynia jest niesamowitym zabytkiem, który trzeba zobaczyć będąc tam na urlopie. Często jest jednak zatłoczona w ciągu dnia, dlatego jednym z najlepszych momentów do zwiedzania świątyni jest wczesny poranek, kiedy można oglądać wschód słońca stojąc na samym szczycie.

Góra Bromo i inne wulkany

Indonezja jest jednym z najbardziej aktywnych obszarów wulkanicznych na świecie. Sam kraj ma 150 wulkanów. Oferuje również jedne z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie. Jeden z najlepszych widoków jest z góry Penanjakan, z widokiem na słynny wulkan Mt Bromo. Chociaż aby dostać się na szczyt, trzeba wspinać się po stromych ulicach i schodach pokrytych tłumnie przez turystów i konie – to zdecydowanie jest warte wysiłku.

Plaże

Biorąc po uwagę te 17 000 wysp można założyć, że w Indonezji można znaleźć naprawdę wspaniałe plaże. Niezależnie od tego, czy chcesz cieszyć się sportami wodnymi, takimi jak nauka surfowania, lotniarstwo, jazda na bananie czy po prostu szukasz ładnej opalenizny, Indonezja jest zdecydowanie miejscem, w którym wszystko to może się zdarzyć.

Więcej o Indonezji możesz przeczytać tutaj: https://duabenua.com/pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *