Poznaj pięć łatwych sztuczek, które ułatwią i przyspieszą Twoją pracę

gty_cluttered_desk_ll_130808_16x9_992

Od jakiegoś czasu można zaobserwować, że sprzątanie na zamówienie stało się pomysłem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, a nawet stanowi główne źródło zarobkowania. Zainteresowanie branżą wzrosło z tego względu, że branża zaczęła oferować atrakcyjne wynagrodzenie za wykonane usługi, co widać chociażby w dziedzinie usług sprzątających prywatne mieszkania czy domy.

Na rynku są dostępne również profesjonalne środki i sprzęt czyszczący, który ułatwia samą pracę. Warto jednak zastanowić się głębiej i znaleźć triki ułatwiające sprzątanie, które wykorzystywały już poprzednie pokolenia.

Jak ułatwić sobie sprzątanie

Jak każda inna dziedzina, także sprzątanie, choć pozornie łatwe wymaga pewnego sprytu i takiego ogarnięcia obowiązków, aby praca przebiegała sprawnie i przede wszystkim dawała upragnione rezultaty. Pierwszą ważną radą jest odpowiednia organizacja pracy.

Do niej należy chociażby odpowiedni podział obowiązków, sposób przechowywania czy przenoszenia z pomieszczenia do pomieszczenia środków czyszczących za jednym razem czy sam sposób sprzątania. Ułatwi nam to pracę i pozwoli zaoszczędzić czas w pracy. Drugą radą jest wykorzystanie sposób na uporczywe sprzątanie sprzed pokoleń. Nasze babcie podczas porządków sięgały po takie produkty jak ocet czy soda, doskonale radząc sobie ze smugami na szkle czy uporczywymi plamami bez wykorzystania środków chemicznych.

Niewątpliwie zaletą takiego rozwiązania jest lepsze samopoczucie osób mających alergię na sklepowe środki czystości, nie wspominając o ochronie środowiska. Kolejną radą będzie postawienie na uniwersalne środki czyszczące. Takie są dostępne na rynku w sklepach mających w swoim asortymencie chemię. Takie rozwiązanie pozwoli przede wszystkim zaoszczędzić naszą gotówkę, ale również czas- uniwersalny płyn wystarczy rozpuścić w wodzie i można wykorzystać go zarówno jako środek do brudu czy kurzu, jak i mycia podłogi.

Podział pracy- są obowiązki, które należy wykonywać na bieżąco, część z nich wymaga codziennego powtórzenia, a niektóre z nich, na przykład mycie okien powtarzane są cyklicznie, ale z rzadszą częstotliwością.

Każdy, kto choć raz miał styczność z obowiązkami domowymi wie, że wynoszenie śmieci jest codziennym obowiązkiem, a porządek z kurzem wystarczy zrobić raz na tydzień. I ostatnia rada- czytać etykiety dostępne na produktach do sprzątania. Ich użycie może wydawać się oczywiste, ale na przykład proporcje ustalamy samodzielnie, w ogóle nie kierując się tymi zaleconymi przez producenta.

Dla osób nie lubiących sprzątać

Niestety istnieje grupa osób po prostu nie lubiąca sprzątać i często mająca problem z wykonaniem podstawowych obowiązków z tej dziedziny. Zanim zaczniemy szukać osoby, która posprząta nasze mieszkanie na zamówienie, warto podjąć próbę samodzielnego zmierzenia się z obowiązkami. Wbrew pozorom posprzątanie nawet większego chaosu nie należy do trudnych, a jedyne na co należy postawić, to odpowiednie rozplanowanie pracy, a potem bieżące wykonywanie obowiązków.

Opracowano wspólnie z serwisem www.bravosprzatanie.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Poznaj pięć łatwych sztuczek, które ułatwią i przyspieszą Twoją pracę

  1. Kaśka
    13 listopada 2017 at 11:43

    Ciekawy poradnik :) Może skorzystam z paru porad w nim zawartych. Z mojej strony dorzucę jeszcze dla Pań domu bloga z równie z pomocnym poradnikiem jak się zorganizować w codziennym życiu i obowiązkach. Polecam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *