6 rzeczy, które powinieneś sprzedać przed złomowaniem samochodu

rust-2578703_960_720Gotowy, aby zamienić swój stary samochód na gotówkę? Pomyśl dwa razy, zanim pozwolisz holownikowi wyruszyć na przejażdżkę. Nie dlatego, że nie powinieneś sprzedawać swojego starego samochodu za gotówkę. Ale dzieje się tak po prostu dlatego, że powinieneś wiedzieć, iż możesz uzyskać jeszcze więcej pieniędzy.

Firmy zajmujące się recyklingiem samochodów są zainteresowane metalową zawartością pojazdu. Są jednak inne cenne części, które możesz rozważyć usunięcie w celu sprzedaży osobno. Sprawdź te informacje i zapytaj o więcej szczegółów wybrany skup.

1. System GPS

Czy Twój samochód ma wbudowany system GPS? Jeśli tak, rozważ sprzedaż tego systemu osobno, aby zarobić więcej pieniędzy za niego. Możesz go nawet sprzedać za kilkaset złotych, jeśli system jest nadal nienaruszony. Przenośny GPS nie sprzedaje się za dużo, ale i tak warto go wyjąć ze starego samochodu, zanim go sprzedasz na złom.

2. Układy wydechowe

Średni koszt wymiennego układu wydechowego wraz z katalizatorem wynosi około 500 – 1000 zł. Odpowiada za pomoc w kontrolowaniu hałasu silnika i redukcji spalin emitowanych do powietrza. Jego metalowa zawartość i ważna funkcja sprawiają, że jest to gorący towar. Jeśli zdarzy się, że Twój komputer jest w dobrym stanie, usunięcie go i sprzedaż może okazać się bardzo opłacalne, ponieważ zawsze jest na nie duży popyt.

3. Konwertery katalityczne

Każdy samochód wyprodukowany po 1975 roku ma katalizator. Oznacza to po prostu, że ta część samochodowa jest zawsze poszukiwana. Ta część, zawierająca metale szlachetne, takie jak:

  • pallad,
  • platyna,
  • rod

Mają one wartość odsprzedaży, która z pewnością jest warta zachodu.

4. Błotniki

Kolejną cenną częścią samochodu, którą możesz sprzedać za gotówkę, są błotniki. Odpowiedzialne za ochronę nadkoli i podwozia pojazdu, błotniki mogą zarobić kilka dodatkowych złotych. Zamienne błotniki do nowszych samochodów mogą być drogie, więc wielu właścicieli samochodów szuka używanych, aby zaoszczędzić trochę gotówki. Posiadanie błotnika w dobrym stanie pozwala uzyskać więcej pieniędzy na stare części samochodowe.

5. Drzwi samochodowe, okna i elementy elektryczne

Przy tysiącach wypadków samochodowych każdego roku zapotrzebowanie na części zamienne jest zawsze wysokie. Używane części samochodowe, takie jak drzwi, szyby, lusterka i komponenty elektryczne, takie jak przyciski blokowania / odblokowania, są zawsze koniecznością. Kiedy samochód jest dość zniszczony, a mechanik potrzebuje nowych części samochodowych, takich jak drzwi, okno lub przycisk zamka i odblokowania, będą szukać porównywalnych drzwi do zamocowania. Dla kogoś, kto ma czterodrzwiowy samochód, możesz naprawdę przyzwoicie zarobić, sprzedając drzwi osobno.

6. Zderzaki

Zadaniem zderzaka jest pomoc w ochronie przodu i tyłu pojazdu podczas wypadków o niewielkich zderzeniach. Większość dzisiejszych pojazdów ma zderzaki wykonane z materiałów takich jak stal, włókno szklane, aluminium i plastik. Mówi się, że nowszy projekt pomaga zmniejszyć uszkodzenia spowodowane uderzeniem. W zależności od tego, jaki masz samochód i ile ma lat, Twoje zderzaki mogą przynieść kilkaset złotych.

Artykuł powstał we współpracy z: https://skup-aut-gdynia.eu/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *