Prace na wysokości – czy potrzebujesz specjalnych certyfikatów?

house-158939_640Praca na wysokościach zdecydowanie nie jest dla każdego. Jeśli więc decydujemy się na zawód, który wymaga przebywania na co dzień dosyć wysoko, warto najpierw się upewnić, czy nie mamy lęku wysokości ani dyskomfortu podczas przebywania z dala od bezpiecznego podłoża. Trzeba również mieć świadomość, że praca na wysokościach wymaga specjalnych uprawnień i orzeczenia lekarskiego.

Jeśli pracujemy na wysokościach, musimy mieć przede wszystkim orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy w warunkach szczególnie trudnych. Już na etapie skierowania na badanie pracodawca powinien umieścić adnotację, czy praca będzie odbywała się poniżej czy powyżej 3 metrów. Co więcej, poza pozwoleniami i uprawnieniami, pracownicy zawsze muszą posiadać wszystkie zabezpieczenia, które pozwolą im na wykonywanie obowiązków zawodowych w warunkach bezpiecznych i nie zagrażających zdrowiu ani życiu. Jeśli pracownik nie otrzyma od pracodawcy takich zabezpieczeń i nie zostanie właściwie przeszkolony, może odmówić wykonywania pracy, gdyż może być ona dla niego zagrożeniem.

Dekarze zawsze pracują wysoko

maska do piaskowaniaJednym z zawodów, który wymaga dosyć częstego odrywania się od ziemi, jest dekarz, czyli wykonawca pokryć dachowych. Dekarze zwykle wchodzą na dach w momencie, gdy większość innych ekip budowlanych kończy swoją pracę. Do ich zadań należy dokładne wykonanie pokrycia, łat, łączników, kominów i innych elementów, które wymagają bardzo dobrej szczelności. Dekarze zajmują się również układaniem dachówek ceramicznych lub cementowych lub też kładzeniem blachodachówki. Praca dekarza wymaga szczególnej dokładności, precyzji i dbania o wszystkie szczegóły. Na dachu nie można bowiem sobie pozwolić na żadne niedociągnięcia czy kiepsko ułożone dachówki, które mogą być powodem sporych problemów z pokryciem dachowym. Trzeba więc wykonywać bardzo dokładną pracę, a jednocześnie dbać o to, by zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas przebywania na dachu. Z pewnością nie jest to więc praca dla każdego.

Usługi malowania dachów

Na wysokościach pracują nie tylko fachowcy, którzy kładą dachy, ale również ci, którzy je malują. Usługi malowania dachów cieszą się obecnie dużą popularnością, gdyż pozwalają na szybkie i niedrogie odnowienie całego dachu bez konieczności wymiany pokrycia. Jeśli dach jest wyblakły, kiepsko się prezentuje, jest porośnięty mchem, brudny i niezbyt efektowny, jego malowanie z pewnością będzie dobrym pomysłem na przedłużenie mu życia. Warto postawić na profesjonalne malowanie dachów Małopolska, które łączy w sobie wysoką jakość usług, doświadczenie i profesjonalizm, a jednocześnie wykonywanie prac w warunkach bezpiecznych dla pracowników. Jeśli chcemy zainwestować w malowanie dachu, warto szukać sprawdzonych i renomowanych firm. Tylko one są w stanie zapewnić usługi na najwyższym poziomie, a co za tym idzie – świetny wygląd i trwałość pokrycia na długie lata.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *