Postaw na zdrowie, urodę i komfort. Postaw na jedwab!

red-2847355_960_720Jedwab jest gładkim materiałem, dzięki czemu jest mniej podatny na szarpanie delikatnych części szyi i skóry podczas snu. W świecie, w którym tylko suszymy i nigdy nie nakładamy kremu pod oczy za pomocą delikatnego dotyku, spanie na czymś, co dermatolodzy utożsamiają z tkanym papierem ściernym, jest w pewnym sensie sprzeczne z wszelką staranną pielęgnacją skóry, którą wykonujemy w czasie snu i czuwania.

Jedwabne poszewki – dla zdrowia i urody

Oprócz linii na twarzy, z których się budzimy, materiał, na którym spoczywamy, może również wpływać na skuteczność naszej codziennej rutyny na skórze. Jedwab jest naturalnie mniej chłonnym materiałem, który zapewnia, że krem nawilżający lub serum nakładane na twarz przed pójściem spać zostaną wchłonięte przez skórę, a nie przez poszewkę na poduszkę.

Również istotne jest to, by postawić właśnie na opcje jaką jest jedwabna poszewka a nie propozycja z innego materiału pojawia się, gdy zajmiemy się tym, co według wielu będzie brutalnie gorącym latem… Pocenie się! Nie ma to jak obudzić się przemoczony potem i twarz w rozmoczonej poszewce na poduszkę! Według ekspertów jedwab może również pomóc w regulacji temperatury, co z kolei pomaga ograniczyć nocne poty i denerwujące podrażnienia skóry, które się z nimi wiążą.

Oczywiście wybór jedwabiście gładkiej dobroci byłby pierwszym wyborem dla naszej skóry w przejściu do pościeli, ale trzymaj się swoich włosów, ponieważ wkrótce też będą dość dobrze traktowane z pomocą tego materiału. Odkąd istnieją łóżka, mniej gładkie włókna, takie jak poliester, przyciągają naszą skórę, tak samo chwytając się naszych włosów, niszcząc je przez długi czas. Zwłaszcza kobiety o kręconych włosach zauważą różnicę przy przejściu na jedwab, ponieważ ich pasemka łatwo przesuwają się podczas każdej zmiany pozycji do spania, bez splątywania się i dodatkowego puszenia.

Twoja twarz ma większy kontakt z poszewką na poduszkę niż jakikolwiek inny materiał. Jeśli więc chcesz zachować odświeżoną twarz, twój wybór poszewki na poduszkę jest bardzo ważny. Musisz więc jak najwięcej dowiedzieć się o tym, jak jedwabne poszewki na poduszki pomagają zachować twarz odświeżoną, zdrową i lśniącą pod spodem.

Pomóż skórze zatrzymać wilgoć! Jedwab pomaga utrzymać wilgoć blisko skóry i pomaga jej pozostać bardziej nawodnionym niż wiele tkanin dostępnych na rynku. Spanie na jedwabiu to świetna opcja, która może pomóc Twojej skórze utrzymać naturalne nawilżenie. Zaoszczędź na drogich kremach nawilżających, zatrzymując na początku więcej wilgoci na twarzy, śpiąc na jedwabnych poszewkach na poduszki.

Ogranicz ekspozycję chemiczną. Stale kontaktujemy się z chemikaliami, ale możesz zmniejszyć to narażenie podczas nocnego snu. Jedwab produkowany jest z udomowionych jedwabników, które są hodowane w niewoli. Nie mają żadnych drapieżników, przed którymi mogliby się bronić, i są rozpieszczani przez całe życie, pomagając wytwarzać cienkie włókno jedwabne przy niewielkim narażeniu chemicznym. W przeciwieństwie do tego, wiele tkanin na rynku jest wytwarzanych z chemicznie intensywnych upraw, które wymagają pestycydów, herbicydów i innych chemicznych zabiegów przed włożeniem ich do pościeli. Jeśli chodzi o luksusową pościel, jest to jeden z tych przypadków, w których mniej naprawdę oznacza więcej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *