Posiadanie planu marketingowego – ważne również dla biura rachunkowego!

PrzechwytywanieNajskuteczniejszym sposobem prezentowania przez firmy rachunkowe i księgowe swojej wiedzy jest strona internetowa. Większość firm traci duże możliwości docierania do klientów i przyciągania ich za pomocą narzędzi, które są na wyciągnięcie ręki.

Posiadanie planu marketingowego zawierającego strategię cyfrową ma kluczowe znaczenie. Statystyki pokazują, że 85% konsumentów szuka informacji w internecie przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu, a w przypadku usług księgowych liczba ta przekracza 60%. W naszym cyfrowym świecie pierwszym wrażeniem firmy jest jej strona internetowa. Oznacza to, że potencjalni klienci przede wszystkim opierają swoje decyzje o współpracy z firmą rachunkową lub nie na podstawie jej cyfrowego śladu. Firmy muszą korzystać z odpowiednich narzędzi do wyświetlania urzekającego wizerunku online, tak jak to robi http://biuroeverte.pl/biuro-rachunkowe-warszawa.

Aby podejmować decyzje, każdy z nas szybko przesiewa masę informacji w ciągu dnia, nie ma wyjątku dla osób poszukujących usług rachunkowości. Firmy księgowe, które chcą skutecznie współpracować z klientami i potencjalnymi klientami, mają przed sobą wyzwanie polegające na odróżnieniu się od innych. Aby wyróżnić się na tle innych, firmy muszą mieć strategię marketingu cyfrowego. Marketing cyfrowy można zdefiniować jako wykorzystywanie Internetu do poszerzania zasięgu odbiorców poprzez optymalizację treści, komunikację lub interakcję z odbiorcami oraz możliwość analizowania każdego kroku.

Zaktualizuj swoją witrynę

Przyjrzyj się obiektywnie witrynie swojej firmy, aby określić, jakie aktualizacje są potrzebne. Według Adobe 38% ludzi przestanie angażować się w witrynę, jeśli jej zawartość lub układ będzie nieatrakcyjny. Nieatrakcyjna witryna może oznaczać, że ma za dużo treści, za mało lub że ludzie nie mogą tam znaleźć to, czego szukają.

Za dużo treści – kuszące jest, aby chcieć powiedzieć światu o wszystkim, co oferuje Twoja firma, czego nie możesz lub nie powinieneś. Pomyśl o swoich najlepszych usługach i wyróżnij tylko te – gdy będziesz współpracować z klientem, będziesz mieć możliwość poinformowania go, jakie inne usługi możesz świadczyć. Niewielka ilość informacji lub brak podstawowych informacji powoduje, że użytkownicy muszą przeszukiwać Twoją witrynę, dlatego szukanie bez celu nie jest zabawne, a potencjalni klienci będą sfrustrowani i opuszczą witrynę.

Skorzystaj z przejrzystego, wyrazistego projektu, który koncentruje się na trzech najważniejszych elementach potrzebnych na stronie głównej dowolnej firmy księgowej:

• Twoich danych kontaktowych;
• proste podsumowanie tego, czym zajmuje się Twoja firma;
• jasne, angażujące opcje, które mówią odwiedzającym, co mogą zrobić dalej (np. przejrzeć Twoje usługi, dowiedzieć się o talentach Twojej firmy, przeczytać opinie klientów, umówić się na spotkanie itd.).

Aktualizacja witryny firmy rachunkowej również obejmuje słowa kluczowe służące do optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO). SEO to proces maksymalizacji liczby odwiedzających witrynę poprzez zapewnienie, że witryna pojawia się wysoko na liście wyników zwracanych przez wyszukiwarkę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Posiadanie planu marketingowego – ważne również dla biura rachunkowego!

  1. Bartek
    27 lutego 2021 at 10:37

    Prowadzenie sklepu internetowego to spore wyzwanie. Na początku zabrałem się za to samodzielnie, ale wiele kwestii związanych z obsługą i promocją sklepu w sieci po prostu mnie przerosło. Na https://www.ideoforce.pl/ znalazłem świetnych specjalistów od e-commerce, dzięki którym obroty w moim sklepie bardzo szybko poszły w górę, a przy tym stał się on lepiej widoczny w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *