Porównywarki finansowe online – czy są wiarygodne?

c263dc6f-dacc-4cf9-ade6-149d99c77d01

Chcąc zdobyć kredyt, najczęściej rozważamy różne opcje podjęcia takiego kredytu. Do wyboru mamy różne placówki, zaczynając od tradycyjnych banków, poprzez firmy parabankowe, a także do wyboru mamy różnego rodzaju instytucje finansowe- zarówno te stacjonarne, jak i działające online. Rzeczywiście, oferta jest imponująca, co może przyprawiać nas o zawrót głowy. Jak więc wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę, jednocześnie wiarygodnie porównywając dostępne na rynku oferty pożyczkowe?

Porównywarka – tak czy nie

Najłatwiejszym rozwiązaniem wyboru korzystnej dla nas pożyczki jest skorzystanie z porównywarek kredytów i pożyczek dostępnych na rynku. Większość z nich posiada specjalne suwaki, za pomocą których ustalić można wysokość kredytu, jak i długość jego spłaty. Dzięki takim wytycznym wyszukiwarka znajdzie ofertę o wskazanych przez nas parametrach. Czy jednak wyszukiwarki te są w pełni wiarygodne? Część z nich znajduje się przecież na stronach instytucji oferujących kredyt czy pożyczkę, przez co mogą nie być w pełni wiarygodne. Jakie jest więc rozwiązanie? Mamy ich kilka, a ich wykorzystanie pomoże z pewnością wybrać ofertę najbardziej korzystną dla nas.

Jak znaleźć najlepszą ofertę

Pierwszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kilku wyszukiwarek jednocześnie. Decydując się na kilka wyszukiwarek o takich samych parametrach, uzyskujemy pewność, czy używane przez nas porównywarki są dokładne, a dzięki temu można znaleźć interesującą nas ofertę we wszystkich instytucjach na rynku finansowym. Drugim rozwiązaniem będzie sprawdzenie oferty finansowej bezpośrednio w instytucji, która oferuje kredyty czy pożyczki. Taka konfrontacja pozwoli rozwiać wszystkie wątpliwości i sprawdzić szczegóły dotyczące wnioskowania i zaciągania finansowego zobowiązania.

Jak znaleźć korzystny dla nas kredyt

Zanim zaczniemy szukać odpowiedniej dla nas oferty kredytowej należy zastanowić się nas satysfakcjonującą nas wysokością kredytu czy pożyczki, a także naszych możliwości. W przypadku, kiedy niemożliwe jest udokumentowanie naszego dochodu, zaciągnięcie kredytu w tradycyjnym banku może okazać się niemal niemożliwe. Po zapoznaniu się ze wszystkimi możliwościami, możemy wstępnie wybrać rodzaj placówki, jaki będzie dla nas odpowiedni i gdzie będziemy mieć największe szanse na pozytywną decyzję kredytową.

Kolejną ważną kwestią przy szukaniu właściwej dla nas oferty pożyczkowej jest wysokość kredytu oraz koszty związane z pożyczeniem pieniędzy. Jest to ważne z tego względu, że część firm pożyczkowych oferuje niewielkie kwoty pożyczki, a część placówek udostępnia wyższe kwoty pożyczek. Ponadto każda instytucja oferująca pożyczki czy kredyty posiada koszty z tym związane na różnym poziomie. Często niewysoki poziom odsetek maskuje inne koszty związane chociażby z upomnieniami o zapłacie zaległych, niespłaconych rat. Szukając więc korzystnego wariantu pożyczkowania dla nas warto skorzystać z porównywarki ofert kredytowych, ale również zwracać uwagę na inne, nie mniej istotne szczegóły związane z ofertą.

Porad na temat korzystania z porównywarek kredytowych online udzielił na serwis finansowy http://twojapierwszachwilowka.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Porównywarki finansowe online – czy są wiarygodne?

  1. Kasia
    1 sierpnia 2016 at 06:15

    Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z darmowymi pożyczkami? Jestem własnie na etapie szukania jakieś taniej pożyczki na wakacje a ponieważ nie mam pracy na etat muszę szukać raczej czegoś typu chwilówka prawda? :) Szukam i natrafiłam na takie coś jak pożyczka za darmo – http://www.pankasa.pl/pierwsza-pozyczka-za-darmo. Co prawda pierwsza ale ja drugiej nie potrzebuję :) Na czym to polega? Wyjaśni ktoś?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *