Jak poprawić swoje wyniki w pracy

20210928101938_g539f9cec2b3e5f90bb3b78c5fb47ae9016e3c1aa637862fda2ab7453cf8e1828e1cc8a5f5e9592b3b726f1547593e64e675546e55fe16dd677ebb390a8e065f1_640.jpg

Bez względu na to, jak bardzo jesteś wykwalifikowany lub produktywny, zawsze istnieje możliwość wykonywania pracy lepiej. Rozwijanie swoich umiejętności i odkrywanie sposobów na uczenie się nowych rzeczy to pierwszy krok w kierunku poprawy swoich wyników w pracy. Takie podejście pomaga nie tylko zwiększyć wydajność pracy, ale także stwarza potencjalne możliwości rozwoju zawodowego.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących zarządzania pracą, które znacznie przyczynią się do zwiększenia wydajności w miejscu pracy.

Ogranicz wszystko to, co cię rozprasza

Mając dostęp do Internetu, a tym samym do całej masy wiadomości i powiadomień, łatwo się rozproszyć i chwilowo odłożyć na później pracę. Chociaż może się wydawać, że nie stanowi to problemu, może stać się przyczyną obniżenia wydajności, jeśli zdarza się zbyt często.

Aby osiągać w pracy wspaniałe wyniki i zachować koncentrację przez cały czas pracy, zastanów się, co cię rozprasza. W następnym kroku ogranicz kontakt z tymi rzeczami.

Jak to zrobić?

  • ustaw na swoim telefonie tryb “nie przeszkadzać”. Możesz też skorzystać z aplikacji, która ustawi ci interwały pracy i odpoczynku (np. za każdą godzinę pracy otrzymujesz 10-minutową przerwę). Z czasem możesz spróbować wydłużyć czas pracy.
  • pracuj w cichym miejscu lub używaj słuchawek czy stoperów – w ten sposób zminimalizujesz rozpraszanie uwagi w całym biurze.
  • jeśli pracujesz z domu, przeznacz na pracę specjalne miejsce w swoim domu (najlepiej wolny pokój) i przekształcić je w swoje biuro. W ten sposób ograniczysz do minimum rozpraszanie uwagi przez domowników i będziesz mógł lepiej skupić się na swojej pracy.
  • naucz się panować nad swoją koncentracją dzięki sprawdzonej i skutecznej metodzie https://szybkanauka.pro/koncentracja-w-akcji/

Rozbij zadanie na mniejsze cele

Podczas pracy nad dużym projektem najlepszą rzeczą jest rozbicie zadania na małe i łatwo osiągalne etapy w odpowiednich ramach czasowych. W ten sposób upewnisz się, że nie spóźniasz się z realizacją i osiągniesz wysokie wyniki. Poza tym będziesz dokładnie wiedzieć co należy zrobić i kiedy należy to zakończyć. To da ci pewność, że cały projekt zostanie wykonany w wyznaczonym terminie.

Przestań wierzyć w wielozadaniowość

Jeśli pracujesz w obłożonej pracą agencji, nierzadko zajmujesz się kilkoma rzeczami na raz: rozmawiasz z potencjalnymi klientami i kontrahentami, obsługujesz komputer, jednocześnie wykonując swoją rzeczywistą pracę. Większość osób myśli, że w ten sposób faktycznie wykona więcej pracy. Jednak takie podejście tak naprawdę wpływa nie tylko na poziom wydajności pracy, ale także na jej jakość. Wielozadaniowość może zmniejszać produktywność nawet o 40%!

Jakie jest wyjście? Zamiast wykonywać jednocześnie 3 różne projekty, nadaj im priorytety i pracuj nad każdym z osobna. W ten sposób nie tylko zapewnisz lepszą jakość pracy, ponieważ skupisz się na jednym temacie, ale także będziesz mógł wykonywać swoją pracę znacznie szybciej i skuteczniej. Odłóż każdą pracę, która może odwrócić twoją uwagę od tej najważniejszej pracy.

Naucz się zarządzać czasem

Właściwe przydzielenie czasu do każdego zadania jest kluczowe. Zaplanuj swój czas pracy z wyprzedzeniem. W ten sposób będziesz mieć więcej możliwości na odpowiednie zarządzanie czasem dla każdego zadania, zanim zaczniesz nad nim pracować. Unikaj niepotrzebnych przypadkowych rozrywek, które pochłoną twój czas, takich jak korzystanie z mediów społecznościowych, granie w gry czy rozmowa z kolegami.

Popraw swoje umiejętności komunikacyjne

Komunikacja jest kluczowa dla wydajności, jeśli pracujesz nad projektem w zespole. Rozwijaj swoje umiejętności komunikacyjne, zwłaszcza jeśli twoja rola wymaga stałego kontaktu z klientami i kontrahentami.

Zastanów się, co jeszcze możesz zrobić, by poprawić swoje umiejętności komunikacyjne. Jeśli jakaś konkretna część projektu stanowi dla ciebie problem, poproś o pomoc. Martwisz się, że coś może negatywnie wpłynąć na zadanie? Porozmawiaj o tym z zespołem. Będziecie mieć czas i możliwość zająć się problemem, zanim się pogorszy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *