O czym warto pomyśleć, gdy zamkniesz kluczyki w samochodzie?

car-g36b97edc1_1280_800x533Wchodzisz do pracy i zdajesz sobie sprawę, że zostawiłeś kawę w samochodzie. Ale kiedy wracasz, by ją wziąć – drzwi są zamknięte – a klucze leżą na siedzeniu kierowcy. Jeśli jeździsz bardzo długo, prawdopodobnie przydarzyło ci się coś podobnego. Jak więc wrócić za kierownicę i kontynuować dzień? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się na wypadek takiej sytuacji.

Co zrobić, jeśli zamkniesz kluczyki w samochodzie?

Taka sytuacja może przydarzyć się każdemu. I chociaż wzywanie pomocy nie jest wstydem, nie ułatwia to płacenia za pomoc drogową lub ślusarzowi. W końcu ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest nieoczekiwany rachunek z powodu uczciwego błędu. Warto już przy wyborze planu pomocy drogowej pomyśleć o tym, że awaryjne otwieranie pojazdów może być Ci potrzebne.

Ważne jest, aby wiedzieć wszystko o swoich możliwościach, gdy zamykasz kluczyki w samochodzie lub w inny sposób zostajesz zablokowany w pojeździe. Możesz wynająć profesjonalistę, który Ci pomoże, a jest też kilka rzeczy, które możesz zrobić sam. Postępuj zgodnie z tymi kilkoma wskazówkami, jeśli potrzebujesz pomocy.

1. Kup podstawowy zestaw ślusarski, abyś mógł odblokować samochód, gdy zostaniesz zablokowany

Możesz zaoszczędzić sobie wielu kłopotów, przechowując narzędzie ślusarskie w miejscu, z którego będziesz mieć do niego dostęp, gdy go potrzebujesz. Pomoże Ci to wrócić do samochodu bez konieczności czekania na profesjonalistę. Jeśli masz jedno z tych narzędzi, upewnij się, że poznałeś dobre praktyki w jego używaniu, aby móc wrócić do samochodu bez uszkadzania zamków lub jakiejkolwiek innej części pojazdu.

2. Upewnij się, że znasz politykę pomocy drogowej

Innym pewnym zakładem na powrót do samochodu jest zapisanie się na polisę pomocy drogowej. Plany te prawie zawsze obejmują dostęp ślusarza, dzięki czemu nie musisz płacić za indywidualną usługę. Możesz dodać niewielką miesięczną opłatę do ubezpieczenia samochodu lub wykupić samodzielny plan pomocy drogowej, a dyspozytor skontaktuje Cię ze ślusarzem o każdej porze dnia i nocy, bez względu na to, gdzie jesteś.

3. Zatrudnij ślusarza samochodowego na wypadek blokady

Najbardziej wypróbowanym i najprawdziwszym sposobem powrotu do samochodu jest zatrudnienie ślusarza. Znają wszystkie techniki bezpiecznego powrotu do samochodu i są świetni w tym, co robią. Zapytaj ich, ile będą pobierać opłaty za blokadę, abyś mógł uzyskać pomoc, która jest szybka i niedroga.

4. Zachowaj zestaw kluczy zapasowych i postępuj zgodnie z innymi procedurami, aby sobie pomóc w tej sytuacji

Możesz także oszczędzić sobie kłopotów, zachowując w innym miejscu klucze zapasowe. Możesz przechowywać te klucze w domu lub u zaufanego przyjaciela lub sąsiada. W ten sposób są dostępne pod telefonem i mogą Ci pomóc bez konieczności płacenia jakichkolwiek pieniędzy.

Te cztery wskazówki przydadzą się, gdy nie masz dostępu do pojazdu. Aby uzyskać więcej informacji, najlepiej zrobisz kontaktując się ze swoją pomocą drogową i dowiesz się, czy możesz na nich liczyć w takiej sytuacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *