Pomysł na biznes: technik serwisu wózków widłowych

oto praca makmaTechnicy serwisu wózków widłowych jak sama nazwa wskazuje serwisują i monitorują wózki widłowe i inne ciężkie pojazdy przemysłowe. Niektóre z ich obowiązków obejmują utrzymanie narzędzi, komunikację ze sprzedawcami, zarządzanie zapasami i korzystanie z komputerowej diagnostyki sprzętu. Technicy często pracują w hałaśliwych warsztatach naprawczych i mogą wykonywać zadania w niewygodnych pozycjach.

Wymagania zawodowe

Stopień wykształcenia niezbędny do podjęcia ma tym stanowisku obejmuje preferowany certyfikat uzyskiwany po kursie celem spełnienia standardów BHP. Najlepiej też jeśli kandydat na takiego pracownika posiada doświadczenie na stanowisku operatora.

Kluczowe umiejętności:

  • siła fizyczna i zręczność manualna

  • umiejętność rozwiązywania złożonych problemów

  • wykorzystanie zarządzania obiektami, bazy danych i oprogramowania

  • możliwość użycia złożonego sprzętu diagnostycznego i narzędzi, takich jak klucze specjalne, pistolety śrubowe i szczypce blokujące

Technicy wózków widłowych posiadają certyfikaty lub stopnie naukowe w dziedzinie technologii silników wysokoprężnych lub mechaniki sprzętu ciężkiego lub szkolenia podyplomowego w tej dziedzinie. Oczekuje się od nich siły fizycznej i zręczności manualnej, a także umiejętności rozwiązywania problemów i rozwiązywania złożonych problemów. Muszą również być w stanie korzystać z oprogramowania do zarządzania obiektami, baz danych i oprogramowania do zapytań oraz złożonego sprzętu i narzędzi diagnostycznych, takich jak klucze specjalne, wkrętaki i szczypce zaciskowe.

Co zrobić być technikiem wózka widłowego?

Krok 1: Poznaj wymagania edukacyjne

termistory ntcWedług danych dyplom ukończenia szkoły średniej jest minimalnym wykształceniem wymaganym do kariery technika wózka widłowego. Jednak niektórzy pracodawcy wolą zatrudniać techników ze szkoleniem podyplomowym w zakresie mechaniki sprzętu ciężkiego lub technologii silników wysokoprężnych. Niektóre instytuty techniczne i kolegia społeczne oferują certyfikaty i programy stowarzyszone w tych dziedzinach. Na przykład certyfikat w technologii silników wysokoprężnych obejmuje zajęcia z hamulców, hydrauliki, naprawy silników, podstawowego spawania, klimatyzacji i samochodowych systemów elektrycznych.

Krok 2: Uzyskaj certyfikat

Chociaż nie jest to obowiązkowe, certyfikacja może prowadzić do większych możliwości zatrudnienia i wyższych zarobków. Kolegia społeczne i inne organizacje czasami oferują klasy certyfikacji, które pozwalają technikom na spełnienie standardów BHP. Programy te mogą trwać nawet jeden dzień, aby wypełnić i objąć takie tematy, jak inspekcja, przepisy drogowe i techniki bezpiecznego obchodzenia się z nimi. Więcej na ten temat dowiesz się zaglądając na stronę: www.kursy-szeliga.pl.

Krok 3: Zdobywaj praktyczne doświadczenie

Podstawowi technicy wózków widłowych przeważnie przechodzą szkolenie w miejscu pracy przez kilka miesięcy. Jednak im więcej wykształcenia ma technik, tym mniej potrzebuje szkolenia. Technicy wózków widłowych zwykle potrzebują od trzech do czterech lat, aby uzyskać pełne kwalifikacje.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *