Pomysł na biznes: stacjonarny sklep dla gamerów

GTS-21

Jeśli uwielbiasz gry komputerowe – zawsze możesz pokusić się o przekształcenie swojego hobby w pełnoetatową karierę. Jest to możliwe do osiągnięcia jeśli zdecydujesz się uruchomić własny sklep z grami bądź akcesoriami dla graczy. Posiadanie własnego sklepu tego rodzaju pozwala spędzać każdy dzień w towarzystwie innych miłośników gier i pozwala wykorzystać posiadaną wiedzę na temat rynku. Otwarcie własnego sklepu dla gamerów jest umiarkowanym wyzwaniem i można to osiągnąć w najłatwiejszy sposób, otwierając franczyzę istniejącej firmy. Większym wyzwaniem jest otwarcie niezależnego własnego sklepu, ale to też jest do zrobienia.

Na początku: franczyza czy niezależny sklep?

Zdecyduj, czy chcesz otworzyć franczyzę istniejącej firmy czy marzy ci się sklep z klawiaturami i innymi propozycjami dla graczy, który będzie własnością prywatną. Otwarcie franczyzy obniży Twoje koszty startowe, ale ograniczy Twoją swobodę w wielu aspektach biznesowych, takich jak układ sklepu, stan magazynowy i ceny. Jeśli zdecydujesz się otworzyć franczyzę, wybierz firmę, którą chcesz przejść przez franczyzę i postępuj zgodnie z protokołem, aby uzyskać franczyzę. Jeśli zdecydujesz się otworzyć niezależny sklep dla gamerów – przejdź do następnego kroku.

Lokalizacja

Znajdź lokalizację swojego sklepu – miejsce powinno to być łatwo dostępne dla potencjalnych klientów. Wypożyczaj lub kup tę przestrzeń dla swojej firmy. Jeśli zdecydujesz się przejść przez franczyzę, może być konieczne zatwierdzenie lokalizacji przez korporację przed wynajęciem lub zakupem miejsca.

Nazwa

Utwórz nazwę i logo dla sklepu. Wybierz nazwę związaną z grami, tak aby potencjalni klienci od razu wiedzieli, co sprzedajesz. Logo powinno być proste i łatwe do zidentyfikowania. Jeśli zdecydujesz się na używanie franczyzy, nie będziesz musiał przechodzić tego kroku, ponieważ nazwa sklepu i logo będą takie same, jak nazwa firmy, którą franchisingujesz.

Licencja

Uzyskaj licencję biznesową. Zarejestruj swoją firmę i logo za pośrednictwem biura miejskiego lub urzędu powiatowego i lokalnej izby handlowej.

Wyposażenie

Zakup zapasów dla sklepu z grami i akcesoriami dla graczy to następny krok. Powinieneś zadbać o szeroki wybór gier ze wszystkich gatunków dla wielu platform, aby odnieść sukces. Rozważ wykorzystanie zarówno nowych, jak i używanych gier w swoim sklepie, aby zmaksymalizować sprzedaż. Kupuj także akcesoria do gier, takie jak kontrolery, futerały na przenośne systemy do gier, przewodniki, myszki, klawiatury i karty pamięci. Im więcej różnorodności masz w ekwipunku, tym więcej klientów przyciągniesz. Jeśli zdecydujesz się na franczyzę, sprawdź w firmie, w której prowadzisz franchising, co mają do zaproponowania w sprawie inwentarza.

Później kup półki i witryny. Konieczna jest także kasa fiskalna i urządzenie do kart kredytowych. Możesz również kupić kilka telewizorów do demonstracji gier dla klientów. Potem ustal ceny dla swoich produktów i zdecyduj, jakie będą zasady dotyczące zwrotów lub wymiany. Jeśli zamierzasz akceptować używane gry od klientów, ustal, czy będziesz płacić za nie gotówką.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarz do “Pomysł na biznes: stacjonarny sklep dla gamerów

  1. Anastazja
    4 grudnia 2017 at 14:33

    Każdy nowy biznes kosztuje. Ale po co angażować własną gotówkę, jak można skorzystać z Imprumut rapid . Jeśli i tak jest potrzebna gotówka, to można ją łatwo zdobyć właśnie tam. Wystarczy obliczyć sobie ile tak naprawdę potrzebujemy i zrealizować własny plan. Jak jest gotówka, to i wszystko dobrze się potoczy :) Wszyscy wiedzą, ze bez inwestycji żaden biznes się nigdy nie rozkręci.

  2. Rybka
    7 grudnia 2017 at 17:04

    Czystość w firmie – to podstawa. A już szczególnie w sklepie, czyli tam, gdzie często przychodzą klienci. I nie ma tu znaczenia czym handlujemy. Można sprawdzić jak powinno to wyglądać na stronie czyszczenie i dezynfekcja. A już producenci żywności (hodowcy), to już na pewno powinni wiedzieć, czym jest czystość na terenie firmy. Fajnie byłoby, gdyby wszyscy brali sobie to do serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *