Pomysł na biznes: sklep z tkaninami

towel-1838210_960_720Jeśli kochasz tkaniny, szycie i inne podobne rzeczy, to założenie sklepu z tkaninami może być tym, czego potrzebujesz. Oczywiście, wymaga to trochę pieniędzy i dużo czasu i wysiłku, ale jeśli planujesz potraktować to poważnie, może to być satysfakcjonujące i przyjemne doświadczenie.

Zastanów się, czy chcesz i możesz poważnie potraktować ten sklep. Pamiętaj, że jeśli chcesz przez to przejść, to będzie to zarówno biznes, jak i hobby. Przede wszystkim jednak pomyśl o odpowiedniej lokalizacji. Czy uważasz, że istnieje w danej lokalizacji popyt na sklep z tkaninami? Czemu? Czy chodzi o powód, dla którego chcesz założyć sklep z tkaninami, bazujący na tym, że widziałeś go na ulicy i myślisz, że powinieneś się na to zdecydować ponieważ zawsze lubiłeś szycie. Czy jesteś w tym dla pieniędzy lub przyjemności? Pamiętaj, że nawet jeśli wierzysz, a Twoi klienci uważają, że Twój sklep jest najlepszy z najlepszych, to jeśli jest inny sklep na głównej ulicy, będziesz miał naprawdę dużo konkurencji.

Dobrym rozwiązaniem jest wejście z biznesem do Internetu. Nadal możesz mieć nazwę, a nawet logo, ale jest o wiele większy rynek i na takich miejscach jak eBay i Allegro masz dedykowanych odbiorców, którzy szukają czegoś konkretnego, a nie tylko są chętni do przeglądania. Ponadto łatwiej jest korzystać z Internetu, ponieważ nie trzeba płacić za:

  • pracowników,

  • wynajem,

  • ubezpieczenie,

  • sklep,

  • duży magazyn.

Pomyśl o nazwie. Bez względu na to, czy jesteś online, czy w terenie, będziesz potrzebować chwytliwej nazwy, choć w mniejszym stopniu online, ponieważ ludzie zwykle nie przekazują nazw użytkowników serwisu eBay. Jeśli tkaniny które chcesz zaproponować są dość retro, nazwij to właśnie w klimacie retro. Jeśli to w klimacie 70’s, niech będzie to coś hippisowskiego. Jeśli jest to materiał staroświecki, nazwij to czymś staroświeckim. Na pewno masz pomysł?

Pomyśl o swoim budżecie.

Pamiętaj, że jeśli otwierasz sklep, potrzebujesz znacznie większego budżetu niż online. Jeśli otwierasz go online, nie będziesz musiał płacić za pracowników, wynajem, ubezpieczenie lub tak duże zapasy, a jeśli otwierasz rzeczywisty sklep, będziesz musiał mieć znacznie większy budżet. Ponadto, jeśli otwierasz sklep, zawsze będziesz potrzebował zapasów, podczas gdy firma internetowa może być obsługiwana za pomocą nawet małej ilości elementów z tkaniny.

Pomyśl o swoich dostawcach.

Jeśli zamierzasz stworzyć własną tkaninę, nie musisz czytać tego fragmentu, ale jeśli nie, przeczytaj dalej. Powinieneś prawdopodobnie wejść do obecnego sklepu z tkaninami i swobodnie pytać o dostawców w przyjazny sposób, lub po prostu skorzystać google. Lub zrób oba. Warto zajrzeć na strony takie jak https://polimex.net gdzie można dostać naprawdę wysokiej jakości tkaniny w naprawdę przystępnej cenie. Nieważne, na którą z nich postawisz – ale kupując je u tak szanowanego dystrybutora albo chociaż korzystając z niego jako inspiracji można naprawdę zachwycić swoich potencjalnych klientów i tym samym stworzyć swoje własne miejsce w tej obranej niszy. Dlaczego z tego nie skorzystać?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *