Pomysł na biznes: instalacja systemów przeciwpożarowych

fire_safety

Każdy elektryk w którymś momencie w ramach swoich usług próbował zainstalować systemy przeciwpożarowe i z tego powodu, iż nie był odpowiednio przygotowany, nie cieszył się wielością takich zleceń. Jakie kroki należy podjąć, aby zaoferować swoim klientom taką usługę i otworzyć biznes?

Co oczywiste, trzeba przede wszystkim zdobyć wiedzę na temat tego jak prawidłowo zainstalować taki system, by mieć pewność, że dzisiaj zainstalowany system będzie działał równie sprawnie w przyszłości, gdy dojdzie do pożaru.

Jeśli system przeciwpożarowy zainstalowany przez ciebie nie będzie działał poprawnie – już z góry załatwiaj sobie prawo do rozmowy z prawnikiem. Ze względu na aspekt związany z zagrożeniem życia, systemy te mogą odgrywać większą rolę w zabezpieczeniu budynku niż instalacja elektryczna.

Zatem jakie kroki należy podjąć, aby prawidłowo zainstalować system?

W jaki sposób można upewnić się, że zainstalowany system będzie działał w przypadku pożaru? Jak wyjść ze swoją propozycją do klientów?

Oto przewodnik, jak prawidłowo zainstalować system sygnalizacji pożaru. Podjęcie decyzji o wejściu na rynek alarmów pożarowych jest dokładnie takie jak podejmowanie innych decyzji biznesowych. Zadaj sobie pytanie: jak mogę stać się wiarygodną siłą na tym rynku?

Krok pierwszy

Po pierwsze, detale, detale i jeszcze raz detale. Poznaj swojego wroga – ogień – na wylot aby upewnić się, że zainstalowane systemy zapewnią zaplanowaną ochronę. Uświadom sobie iż posiadanie doświadczenia w zakresie instalacji – pod warunkiem, że jest to właściwy rodzaj – z systemami elektrycznymi nie wystarczy. Musisz poznać ogień, zrozumieć wykrywanie pożaru oraz obowiązujące kodeksy i standardy, jeśli chodzi o same systemy i ich poszczególne elementy, takie jak gaśnice. Określ, czy potrzebujesz specjalistów technicznych, zarówno czeladników, jak i pomocników, którzy znają systemy alarmowe i równocześnie mają wiedzę na temat systemów elektrycznych. Być może będziesz ich potrzebował w swojej działalności.

Zrobieni tego pierwszego kroku w celu uzyskania statusu wiarygodnego instalatora sygnalizacji pożaru oznacza uzyskanie wiedzy niezbędnej do zrozumienia wszystkiego, co wchodzi w rynek alarmów pożarowych. Postaraj się o najnowszą kopię odpowiednich kodów i standardów.

Krajowy kodeks przeciwpożarowy – Twoja biblia

Ten kodeks zawiera wymagania dotyczące instalowania, konserwacji, testowania i używania urządzeń inicjujących wykrywanie pożaru, jednostek sterujących sygnalizacją pożarową, urządzeń powiadamiania, gaśnic oraz sposobu współdziałania tych elementów w celu utworzenia należytego systemu ochrony.

Krok kolejny

Po zapoznaniu się z odpowiednimi kodeksami i w zależności od dostępności czasu, spróbuj znaleźć chwilę na to by uczestniczyć w seminarium dotyczącym systemów sygnalizacji pożarowej. Wiele renomowanych organizacji oferuje tak takie informacje, jak np. zrozumienie kodów. Potem dla zwiększenia swojej wiedzy i wiarygodności możesz zdecydować się na bardziej zaawansowane kursy, by być widziany jako licencjonowany inżynier ochrony przeciwpożarowej i ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa życia.

Opracowano wspólnie z firmą http://www.hydronetka.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Pomysł na biznes: instalacja systemów przeciwpożarowych

  1. KrzysztofKa
    6 czerwca 2017 at 11:39

    Czy skład wody ma znaczenie przy gaszeniu pożarów? Pytam ponieważ do domy musieliśmy zamówić odżelaziacze wody ze sklepu http://www.krainawody.pl/9-odzelaziacze ponieważ skład naszej wody pozostawiał wiele do życzenia i tak się zastanawiam czy w firmie też nie zainstalować takiego filtra. Jeżeli miałoby to pomóc w lepszym zabezpieczeniu przeciwpożarowym to chyba warto. Ktoś się orientuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *