Polski biznes a Unia Europejska

Któż nas nie marzył o własnej firmie? Chyba każdy, ale nie każdy z takim samym entuzjazmem zabiera się do jej otwarcia i rozwoju. Obecne przepisy jakie stanowią o naszej Polskiej gospodarce pozostawiają wiele do życzenia i tylko osoby z naprawdę dobrym pomysłem na biznes albo takie, które mają dużą fantazję i pozbawione są obaw, udają się do urzędu w celu rejestracji własnej firmy.

Odkąd nasz kraj dostał się do Unii Europejskiej w 2004 roku, sytuacja powoli się poprawia bowiem musimy bezwzględnie przyjmować dyrektywy z Brukseli dotyczące różnych przepisów prawnych i urzędowych. Przyjmujemy ustawy z UE “jak leci”, i te dobre i te złe, co czasami powoduje różne paradoksy i problemy dla naszych lokalnych firm. Przykładowo ustawy o sposobie wytwarzania oscypków, wędzenia mięsa i ryb lub innych wyrobów regionalnych, których proces wytwarzania według polityków Unii Europejskiej jest niezgodny z… no właśnie z czym? Sami nie wiedzą z czym ponieważ są tylko politykami, którzy opierają się na badaniach różnych grup naukowców, którzy przecież są reprezentantami określonych interesów.

Tak czy owak firmy w Polsce powstają i powinno nam wszystkim zależeć na ich rozwoju bowiem to one wytwarzają PKB i generują wpływy do budżetu. Napływ zachodnich koncernów do Polski także jest dla nas korzystne dopóki, działają one na naszym rynku biznesowym na takich samych zasadach co firmy z Polski. A doskonale wiemy, że tak nie jest. Weźmy na przykład supermarkety. Nie płacą w ogóle podatków do budżetu gmin i powiatów.

A co z pracownikami? Jak zwykle, pozostają sobie samym i muszą robić wszystko aby nadaj unosić się na fali jaką jest biznes.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *