Polska szkoła za granicą – którą wybrać?

Little girl showing globe with finger in white t-shirt, skirt , front view.

Polska szkoła za granicą to rozwiązanie, którego poszukuje wielu z Was, Polaków na obczyźnie. Aby odpowiedzieć na pytanie, którą szkołę wybrać, musimy dowiedzieć się, czego tak naprawdę potrzebujesz Ty i Twoje dziecko. Kiedy wspólnie znajdziemy odpowiedź na to pytanie, zgodnie przyznamy, że Libratus, polska szkoła online za granicą, to idealne rozwiązanie.

Co jest najważniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka?

Rodziny polonijne rozproszone są po całym świecie – mieszkacie w różnych krajach na każdym z kontynentów. Z różnych przyczyn szukacie dla swoich pociech rozwiązania, którym jest polska szkoła za granicą. To staje się Waszym wyborem – wyborem, którego potrzebujecie, a przecież powodów, dla których decydujecie się na nią jest tak wiele.. Przebywanie na obczyźnie rozbudza więź z Polską i pobudza potrzebę jej utrzymywania, co można czynić przez rozwijanie języka polskiego czy poznawanie polskiej historii, tradycji i kultury. Czasem to niepewność i chęć zadbania o szansę na wszechstronny rozwój dziecka i otwarcie mu różnych drzwi w przyszłości. W końcu, nauka w szkole za granicą to różnej jakości zagraniczne systemy edukacji. Te i wiele innych potrzeb macie w swoim doświadczeniu Polaków mieszkających poza Polską.

Polska szkoła za granicą – jakie masz możliwości?

Większość z Was ma za sobą doświadczenie indywidualnego nauczania dzieci języka polskiego oraz przedmiotów polskiej podstawy programowej z podręczników szkolnych. Warto jednak zaznaczyć, że nie musisz być sam w edukowaniu swojego dziecka. Pojawia się zatem pytanie o możliwości, jakie masz w kraju zamieszkania. Czy masz w ogóle dostęp do polskiej szkoły w obrębie swojego miejsca zamieszkania? Czy możesz dopasować dni nauki w szkole do posiadanych już obowiązków i zajęć? No i w końcu, czy satysfakcjonuje Cię oferta takiej placówki? No właśnie… A co byś powiedział, gdyby było miejsce dostępne o każdej porze dnia i nocy przez siedem dni w tygodniu, do którego masz dostęp w formie online, a więc z dowolnego zakątka ziemi, z wnętrza swojego domu?

Jest takie rozwiązanie, czyli polska szkoła za granicą z Libratusem

Polska szkoła za granicą z Libratusem – to nasza odpowiedź. Projekt Polskich Szkół Internetowych Libratus to edukacyjny projekt skierowany do Polonii rozproszonej po całym świecie. Libratus umożliwia zapis dziecka w wieku 6-14 lat do polskiej szkoły podstawowej, w której nauka odbywa się za pomocą internetu. Udział w projekcie Libratus jest całkowicie bezpłatny dzięki formalnemu zapisowi do szkoły w Polsce i spełnianiu obowiązku szkolnego poza szkołą w trybie nauczania domowego. Oznacza to, że uczycie się zgodnie z polską podstawą programową, w polskiej szkole za granicą, ale bez konieczności przyjeżdżania do Polski.

Nauka z Libratusem w praktyce

Polska szkoła za granicą to nie tylko komfort nauki w edukacji domowej z wnętrza własnego domu. Dzięki zapisowi do Libratusa zyskujecie dostęp do innowacyjnej Internetowej Platformy Edukacyjnej. Uczniowie Libratusa otrzymują na początku roku szkolnego dostęp do swojego konta na platformie, a co za tym idzie dostęp do wysokiej jakości materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych przygotowanych przez zespół specjalistów w oparciu o zagadnienia z polskiej podstawy programowej. Dzieci otrzymują narzędzie do nauki z ustrukturyzowaną wiedzą, dzięki czemu uczenie się jest przejrzystym i skutecznym procesem. Co więcej, materiały przygotowane są w takiej formie, aby zachęcać Wasze pociechy do nauki, przynosić im radość i satysfakcję.

Polska szkoła za granicą – zapisy na odległość

Aby dołączyć do Libratusa, rozpocznij zapis na stronie projektu w zakładce z zapisem. Później wystarczy śledzić skrzynkę mailową, na którą trafiają wiadomości ze szczegółowymi informacjami na temat dalszych etapów zapisu. Będziesz musiał wysłać komplet dokumentów do siedziby Libratusa w Krakowie, abyśmy mogli przekazać je później szkole partnerskiej, do której zapisujesz dziecko. I to tyle! Jeśli będziesz miał pytania, zespół tworzący Libratusa odpowie na wszelkie zastanawiające Cię kwestie.

W tym celu:

 

- Największe transakcje na rynku M&A w XXI wieku

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *