Na czym polega usługa HR & Payroll?

gabrielle-henderson-HJckKnwCXxQ-unsplash

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma obowiązkami, w tym dotyczącymi obsługi pracowników firmy: dokumentacją zatrudnienia czy terminową wypłatą wynagrodzeń. Jak zadbać o te kwestie bez ponoszenia dużych kosztów i inwestowania w osobny dział w firmie? Rozwiązaniem jest usługa HR&Payroll

Na czym polega usługa HR&Payroll w WZ Partners?

Obsługa procesów związanych z HR i wynagrodzeniami to przede wszystkim dbałość o prawidłową dokumentację zatrudnienia, czyli od chwili opracowania umowy o pracę i umów towarzyszących (np. zakazu konkurencji), przez prowadzenie akt osobowych, po rozwiązanie stosunku pracy i np. wystawienia świadectw pracy. Wiąże się to także z kontrolą terminów ważności badań lekarskich czy szkoleń BHP. 

W szerszym kontekście usługa Payroll dotyczy sporządzania listy płac i wszelkich działań, które się z tym wiążą, czyli obliczaniem wynagrodzeń, urlopów, delegacji, zwolnień lekarskich i tym podobnych. Nasza kancelaria, łącząc jednocześnie kompetencje biura księgowego, sporządza deklaracje podatkowe i zestawienia przeznaczone do ZUS czy GUS. Nasza kancelaria zajmuje się również tworzeniem zeznań podatkowych PIT, a także udzielaniem wszelkich informacji związanych z aktualną sytuacją kadrowo-płacową w firmie. Wspieramy również przedsiębiorstwa, który korzystają z programów PFRON, w związku z czym wymagają przygotowywania i przekazywania stosownej dokumentacji.  

W ramach usługi proponujemy naszym klientom dostęp do platformy Comarch HRM, która służy do zarządzania i komunikacji z pracownikami. Zaletą tego rozwiązania jest automatyzacja procesów takich jak ewidencja czasu pracy, tworzenie grafików i planowanie urlopów, czy zestawieniem liczby pracowników, ich kwalifikacji. 

Dlaczego warto wybrać usługę HR&Payroll?

W niezwykle konkurencyjnej gospodarce, gdzie każdy podmiot walczy o klientów i zyski, outsourcing usług jest jedną z najlepszych metod na oszczędności i uwolnienie kreatywności właścicieli. Stworzenie działu księgowości i HR in-house wiąże się z wieloma wydatkami. Po pierwsze, firma będzie musiała ponieść nie tylko koszt wynagrodzenie pracowników księgowości i HR, ale również ich rekrutacji, która może okazać się długa i trudna. Po drugie, nowo zatrudnieni potrzebują stanowisk pracy, komputerów oraz nowoczesnego oprogramowania. Po trzecie, dział ten musi być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, co w przypadku dużego obciążenia bieżącą pracą może być trudne do osiągnięcia. Po czwarte, prowadzenie akt kadrowo-płacowych wiąże się z dochowaniem należytych standardów ochrony danych osobowych, co również wymaga nakładów finansowych. 

HR&Payroll jest więc rozwiązaniem nowoczesnym i ekonomicznie uzasadnionym. Wykorzystanie umiejętności i wiedzy kancelarii podatkowej gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie. Właściciel firmy nie musi trzymać ręki na pulsie procesów, które nie mają bezpośredniego wpływu na sukces biznesu i może zaangażować swoją energię w poszerzanie działalności, ekspansji na inne rynki, dopracowywanie produktów i usług. 

 

 

- Sprzedaż udziałów w spółce – jak wygląda, na czym polega?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *