Pogramy partnerskie sposobem na zarabianie pieniędzy

Wiele polskich i światowych firm podejmuje współpracę z klientami na zasadzie programu partnerskiego. Jest to bardzo skuteczny i chętnie wybierany przez internautów sposób na zarabianie pieniędzy bez wychodzenia z domu.

W jaki sposób działają programy partnerskie?

Użytkownicy tych programów zawierają z daną firmą umowę, na mocy której otrzymują gotowe reklamy, bannery lub slogany, służące do promowania konkretnego produktu lub usługi. Muszą one zostać wstawione na daną stronę internetową, blog, forum dyskusyjne lub wysłane w formie e-maila bądź poprzez komunikator.

Nie wystarczy jednak umieszczenie reklamy w sieci i przekierowywanie internautów do miejsca składania zamówienia. Przedmiot sprzedaży należy przedstawić tak, aby zachęcić do jego zakupu. Prowizja zostaje zaliczana, kiedy klient wybierze konkretny produkt oraz za niego zapłaci. Wówczas zarabia zarówno firma, dzięki marży narzuconej na daną rzecz bądź usługę oraz my, na mocy działania programu partnerskiego.

Ile wynosi prowizja w tym sposobie zarabiania?

Jest ona zależna od rodzaju programu partnerskiego, do którego przystępujemy. Firma z reguły narzuca określoną wysokość prowizji od zakupu lub zamówienia. Jeżeli jest to stała współpraca, użytkownik może liczyć na kilka procent ze sprzedaży. Przy większej liczbie udanych transakcji, przynosi to bardzo udane rezultaty finansowe. W sytuacji jednorazowego oferowania konkretnego produktu, prowizja może przekraczać nawet połowę jego wartości. Jest to szczególnie widoczne na przykładzie różnych książek i poradników wydawanych w formacie PDF, przy których praca nie wymagała od autora ponoszenia własnego wkładu finansowego, dzięki czemu zysk otrzymuje „na czysto” i to dlatego dzieli się tak wysoką prowizją.

Prowizję można podzielić na bezpośrednią oraz wieczną. Ta pierwsza została już opisana. Jest ona naliczana od danego przedmiotu, który został zakupiony po wejściu w promowany przez nas link. Z kolei prowizja wieczna jest wypłacana od wszystkich transakcji dokonanych przez osobę, która zarejestrowała się z naszego polecenia. Z uwagi na swoje bardzo korzystne zasady wynosi ona kilka procent, jednak promując np. księgarnię internetową i zdobywając grono miłośników literatury, możemy spodziewać się co najmniej kilkunastu zamówień miesięcznie. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które w danej chwili nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu i uwagi na pozyskiwanie nowych klientów. Mogą mieć pewność, że nie stracą całkowicie źródła przychodów uzyskanych dzięki programowi partnerskiemu.

Jak można skutecznie zarabiać na programach partnerskich?

Jeżeli zamierzamy na poważnie zająć się zarabianiem za pomocą programów partnerskich, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach i technikach, które sprawią, że uda nam się zyskać jeszcze większe kwoty.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o regule: im większa baza klientów, tym wyższe przychody. Budowanie całej listy odbiorców jest procesem długotrwałym, lecz niezwykle skutecznym. Jeżeli damy im się poznać jako osoby budzące zaufanie, z pewnością możemy liczyć, że wybiorą naszą ofertę przy dokonywaniu zakupu. Dobrym sposobem jest wykorzystywanie prywatnych znajomości, np. na portalach społecznościowych. Drogą pantoflową nasi przyjaciele udostępniają link reklamowy, który w następnej kolejności trafia do ich znajomych. Jest to podstawowa i najtańsza metoda tworzenia bazy potencjalnych klientów. Możemy również udzielać się na forach tematycznie nawiązujących do przedmiotu sprzedaży, który promujemy w ramach programu partnerskiego. Nie możemy jednak dodawać postów wyłącznie na ten temat. Powinniśmy zamieścić co najmniej kilka profesjonalnych wypowiedzi, aby inne osoby wiedziały, że prowadzą dyskusję z kimś, kto ma coś wartościowego do przekazania.

Musimy również określić naszą grupę docelową, nie tylko na podstawie rodzaju oferowanej przez nas usługi lub produktu, ale również wypłacalności. Dużo bardziej opłacalne okaże się promowanie kont i lokat bankowych czy kredytów gotówkowych, które wybierane są przez osoby dorosłe i samodzielnie utrzymujące się, niż przedmioty skierowane przede wszystkim do młodszych konsumentów.

Niektórzy użytkownicy myślą jeszcze sprytniej, tworząc swego rodzaju własne programy partnerskie. Polega to na dzieleniu się prowizją z klientami. Jeżeli np. otrzymujemy 50 złotych wynagrodzenia za założenie konta internetowego z naszego polecenia, oferujemy odbiorcy np. połowę tej kwoty. Takie metody niekiedy pozwalają na zarobienie jeszcze większych sum, niż w przypadku tradycyjnej prowizji bezpośredniej.

Nowym pomysłem na zarabianie po przez programy partnerskie jest oferowane między innymi przez portal kingfile.pl zarabianie na udostępnianiu plików. Zakładamy swój dysk internetowy i zarabiamy określone kwoty za każdy kilobajt, który ktoś pobierze z udostępnionego przez nad folderu. Wiadomo – im więcej ciekawych plików tym więcej zarobimy.

Więcej informacji na stronie kingfile.pl

kingfile-pl-logotyp-02

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Pogramy partnerskie sposobem na zarabianie pieniędzy

  1. Leszek
    14 października 2019 at 07:56

    Na https://www.kryptoporadnik.pl/przegladarka-brave-zarabiaj-surfujac-po-internecie-download-opis-opinie/ znalazłem wiele wiadomości, informacji i poradników na temat zarabiania w internecie na kryptowalutach. Czy ktoś z Was ma już jakieś doświadczenie w tej materii i może się podzielić? Jakie waluty są obecnie sprawdzone i warto w nie inwestować, a które lepiej sobie odpuścić? Chętnie przyjmę wszystkie sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *