Podróż samochodem z psem – jak zadbać o bezpieczeństwo?

Zdjęcie głównePodróż własnym samochodem z psem zawsze nastręcza pewne trudności. Nawet jeśli Twój pies kocha podróżowanie, to i tak wycieczki autem wymagają od Ciebie zatroszczenia się o bezpieczeństwo i komfort – zarówno twój jak i pupila. Jak zadbać o spokojną podróż z psem?

Przerwa świąteczna, a następnie ferie zimowe to czas częstych podróży. W tym roku, z uwagi na pandemię trudno będzie wyjechać na dłuższy wypoczynek, ale za to z pewnością zwiększy się ilość krótkich wyjazdów na narty lub długie spacery na łonie przyrody. Jeśli planujesz taki wyjazdy i zamierzasz zabierać ze sobą psa, to koniecznie musisz zadbać o bezpieczny i wygodny transport dla swojego pupila. Będzie to miało wpływ także na twój komfort i bezpieczeństwo.

Dlaczego sposób przewożenia psa jest tak ważny?

Z pewnością pamiętamy czasy, kiedy to pies po prostu wskakiwał do samochodu i zaczynała się podróż. Niektórzy do dzisiaj uważają, że pies nie potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia w aucie, a pasy mogą mu zaszkodzić podczas wypadku. Warto pamiętać, że pies, podobnie jak człowiek, nie obroni się przed gwałtownym hamowaniem lub siłami działającymi podczas uderzenia. Jeśli psiak nie będzie odpowiednio transportowany, to taka podróż może się dla niego skończyć tragicznie. Duży pies może stanowić także ogromne zagrożenie dla pasażerów, ponieważ masa psa podczas wypadku ulega zwielokrotnieniu i uderzenie w przednie siedzenie może skończyć się tragicznie dla podróżującej tam osoby.

W jaki sposób możemy więc zatroszczyć się o psa w trakcie podróży samochodem?

Jak przewozić psa w samochodzie?

zdjęcie 1
Źródło zdjęcia: sklep E-Pazur

W sklepach zoologicznych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, możemy zakupić odpowiednie akcesoria do przewozu psów w aucie. Wybór należy dostosować do wielkości psa, jego upodobań oraz możliwości naszego auta. Chcemy, aby pies nie tylko był bezpieczny, ale także by czuł się dobrze w trakcie podróży. Nie ma nic bardziej uciążliwego niż pies, który cała drogę nam dokucza, ponieważ nie czyje się komfortowo podczas jazdy.
W każdym sklepie zoologicznym możemy znaleźć: pasy dla psów, transportery i klatki, a także maty. Pasy są bardzo wygodną i mało inwazyjną opcją. Wystarczy zakupić szelki dla psa i do nich dopiąć pasy, które wpinamy w pasy zamontowane w aucie. Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne dla średnich i dużych psów, które lubią obserwować otoczenie podczas jazdy. Mniejsze psy możemy z powodzeniem przewozić w transporterach lub klatkach. Transportery są wykonane z materiału, plastiku lub metalu – wybór należy do nas. Taki transporter trzeba zabezpieczyć przed przemieszczaniem się – można ustawić go za lub przed przednim siedzeniem, na tylnym siedzeniu, przypinając pasami lub w bagażniku. Oczywiście transporter nie może się przesuwać. Wiele psów lubi podróżować w bagażniku – oczywiście jeśli jest to bagażnik typu combi. W takiej sytuacji także należy odpowiednio zabezpieczyć psa, na przykład wykładając bagażnik matą antypoślizgową.

Pamiętajmy, że podróżowanie z psem wymaga odpowiedzialnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa własnego oraz psa. Dlatego z wyprzedzeniem zadbajmy o właściwy sposób przewożenia swojego pupila.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *