Płyty akrylowe – co to jest?

beautiful-shot-modern-house-kitchen_800x534

Płyty PLEXI to jeden z najpopularniejszych materiałów, wykorzystywany w różnych technikach, także do tworzenia produktów reklamowych. Jak wybrać odpowiednie płyty akrylowe? Czy można zamówić PLEXI w niestandardowym kolorze?

PLEXI to materiał nazywany zamiennie szkłem akrylowym. Z wyglądu faktycznie imituje szklane powierzchnie, jednak jest dużo lżejsza i ma zupełnie inne właściwości. Płyty akrylowe dzieli się głównie ze względu na sposób produkcji. W tej klasyfikacji wyróżnia się płyty PLEXI ekstrudowane XT oraz wylewane GS.

Płyty ekstrudowane XT produkowane metodą wytłaczania przez tzw. ustnik. Mają dobrą odporność na promienie UV i warunki atmosferyczne, stąd znajdują zastosowanie w reklamie zewnętrznej i wewnętrznej.

PLEXI GS produkowane są metodą wylewania z wykorzystaniem specjalnej formy. Mają bardzo twardą i równą, gładką powierzchnię. Mogą być poddawane termoformowaniu. Są wyższej jakości niż płyty ekstrudowane.

Płyty PLEXI – dostępne wykończenia

Ze względu na szeroki wachlarz zastosowań szkła akrylowego, powstało sporo technik wykańczania tego popularnego materiału, tak, aby umożliwić klientom wybór dostosowanego do swoich potrzeb rodzaju płyty i jej powierzchni. W ofercie igepa.pl znajdziesz płyty PLEXI w szerokim wachlarzu kolorów, wykończeń i grubości.

Płyty PMMA czyli PLEXI mogą być transparentne o dużym stopniu przezroczystości. Występują też w wielu kolorach o powierzchni błysk lub mat. Plexi opalizowane czy satynowane to też ciekawe produkty. Wyjątkowy efekt dają płyty fluorescencyjne w jaskrawych kolorach. Płyty PMMA typu mirror pozwolą na nietuzinkowe rozwiązania w reklamie czy nawet wystroju wnętrz.

Płyty PMMA do kasetonów

Kasetony reklamowe zwykle zyskują formę podświetlanych reklam. Do tego typu zastosowań wykorzystywane są bardzo często płyty PLEXI. Ich szeroki wachlarz barw pozwala na dobranie kolorystyki do potrzeb z uwzględnieniem kolorów firmowych czy dla uzyskania barwnego efektu reklamy. Często też stosuje się płyty białe czy satynowe, które są oklejane barwna folią.

Płyty akrylowe są też powszechnym materiałem do tworzenia logotypów i innych podświetlanych liter 3D.

Płyty PLEXI występują w zróżnicowanej gamie rozmiarów i grubości, dzięki czemu z łatwością dobierzesz materiał do jego przeznaczenia. Niezależnie od przeznaczenia produktu, szkło akrylowe to jeden z najchętniej wybieranych zamienników szkła.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *