Plusy i minusy pracy w AVON – poznaj, oceń, zdecyduj

cropped-cropped-makeup-1289325_1920

Avon jest firmą kosmetyczną, która już od wielu lat istnieje na rynku. Podpisując umowę z firmą deklarujemy się do indywidualnej sprzedaży ich kosmetyków. Przed zdecydowaniem się na pracę w takiej firmie, warto poznać plusy i minusy jakie się z tym wiążą.

Elastyczny grafik

Z pewnością niewątpliwą zaletą pracy w Avonie jest fakt, że pracujemy ile chcemy i jak chcemy. Same decydujemy komu dać katalog, co i kiedy zamówić. Ważne jest również to, że zamówienia nie trzeba składać w każdym katalogu. Tak więc, jeżeli nie damy rady uzbierać wystarczającego zamówienia w danym katalogu, to zwyczajnie można go pominąć i złożyć w następnym.

Wysoki procent od sprzedaży i dodatkowe prezenty

Ważne jest to, że składanie zamówień jest zwyczajnie opłacalne. Progi zysków są wysokie i mogą wynosić do 40% ze sprzedaży. Jeżeli jest jakaś oferta specjalna, albo nowy produkt, to za zakup większej ilości można uzyskać nawet 50% obniżki cen. Ponadto za zamówienia, nawet te małe można dostać atrakcyjne prezenty, za które konsultantka nie musi płacić.

Praca dodatkowa albo stała

Plusem pracy w Avonie jest to, że samodzielnie można zdecydować czy chce się tą pracę traktować jako dodatkową, czy stałą. Jeżeli traktuje się ją jako dodatkową, to zwyczajnie co jakiś czas składa się zamówienia i na tym zarabia. Jeżeli jednak ktoś chce się bardziej zaangażować i zwyczajnie zarabiać więcej, to może stać się liderem i rozwinąć własną sieć konsultantek, w czym oczywiście firma pomaga. Wtedy zyski są dużo wyższe, sięgające przeciętnego normalnego wynagrodzenia, lub nawet wyższe w zależności od zaangażowania konsultantki.

Nie trzeba się rozliczać

Plusem jest również to, że z zysków i pracy w Avonie nie trzeba się rozliczać z Urzędem Skarbowym. Z pewnością jest to plus dla osób, które chcą dorobić a nie mogą przekroczyć jakiegoś progu zysków z pracy dodatkowej.

Samodzielnie szuka się klientów

Minusem jest z pewnością to, że klientów trzeba szukać samodzielnie, co nie każdemu się udaje. Jeżeli nie jest się w stanie znaleźć klientów, to zwyczajnie nie zarabia się na pracy w tej firmie. Oczywiście Avon w tej kwestii również pomaga i istnieje możliwość składania zamówień w sklepie internetowym, które następnie trafiają do najbliżej mieszkającej konsultantki. Jednak zamówień tych nie jest zbyt wiele. Tak więc aby zarabiać w tej firmie, to trzeba się w jakiś sposób w tą pracę zaangażować.

Koszt realizacji małego zamówienia

Warto pamiętać o tym, że firma pozwalając składać zamówienia do 160 zł liczy sobie opłatę w wysokości 10 zł za koszt realizacji małego zamówienia. Tak więc ostatecznie, jeżeli konsultantka zdecyduje się na złożenie tak małego zamówienia, to może okazać się że nic na nim nie zarobi, tym bardziej że trzeba doliczyć do niego opłatę dodatkową.

Podsumowując praca w Avonie posiada zarówno plusy i minusy. Rozpatrując jednak wymienione powyżej można powiedzieć, że plusy w tym przypadku przeważają. Tak więc obojętnie czy szuka się pracy dodatkowej czy stałej, to warto spróbować właśnie w tej firmie.

Jeżeli chcesz zacząć karierę w AVON rozpocznij od odwiedzin strony http://moje-kosmetyki.eu, gdzie uzyskasz więcej informacji na ten temat.
Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *