Plastik a ekologia czym jest regranulat?

pexels-neosiam-681118Krótko mówiąc, regranulat to granulat polimerowy otrzymywany z recyklingu polimerowych surowców wtórnych. Do produkcji regranulatu jako surowca wykorzystujemy odpady polietylenu małej gęstości, polietylenu dużej gęstości oraz ich modyfikacje.

Wieloletnie doświadczenie w recyklingu polimerów pozwala branży zajmującej się tymi tematami na produkcję wysokiej jakości recyklingowanego granulatu polietylenowego w następujących formach:

  • regranulat LDPE (otrzymywany z folii przezroczystych i/lub kolorowych oraz produktów z folii LDPE);

  • regranulat stretch LDPE (otrzymywany z folii stretch polietylenowej);

  • regranulat HDPE (otrzymywany z folii przezroczystych i/lub kolorowych oraz prouktów z folii HDPE).

Na życzenie klienta granulat może być przedstawiony w dowolnej gamie kolorystycznej (kolorowy), jak również w kolorze naturalnym (bezbarwny). Co pozwala tworzyć opakowania kosmetyków przyjazne dla środowiska, a równocześnie bez uszczerbku dla estetyki. Zobacz przykłady: https://omegaplastics.pl/opakowania-kosmetyczne/. Zastosowanie regranulatu w Twoim zakładzie produkcyjnym pozwala również na znaczne oszczędności na materiałach wejściowych. Jakość i przetwarzalność wszystkich tego rodzaju surowców jest naprawdę wysoka.

Regranulacja tworzyw sztucznych – jak przebiega produkcja regranulatu?

Specjalnie obrobiony rozdrobniony materiał jest pozbawiony pyłu i innych ciał obcych, takich jak metale, naklejki, etykiety itp. już podczas mielenia surowca wejściowego. Produkty, które wytwarzasz z regranulatu nie tracą nic na swojej jakości, użyteczności i żywotności. Zgodny z normami regranulat powinien być produkowany na nowoczesnej linii recyklingu i winien przechodzić kontrolę jakości na wszystkich etapach procesu produkcyjnego w akredytowanym laboratorium. Zwykle produkt ten pakowany jest w worki polipropylenowe o pojemności 800-1000 kg.

Produkcja regranulatów tworzyw sztucznych i ich dalsze zastosowania

Regranulacja to kolejny poziom recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych. Regranulaty tworzyw sztucznych nadają się do dalszego przetwarzania poprzez formowanie wtryskowe, rozdmuchiwanie i wytłaczanie w przemyśle tworzyw sztucznych.

Dzięki zastosowaniu regranulatów w produkcji przetwórca uzyskuje znaczne oszczędności finansowe. Dotyczy to oszczędności na surowcach wejściowych w porównaniu z materiałami pierwotnymi, podczas gdy specyficzne wymagane właściwości, takie jak gęstość, odporność na uderzenia, elastyczność i plastyczność, są nadal porównywalne z cechami oryginałów. Wysoką i długoletnią jakość tego innowacyjnego materiału potwierdzają korzyści ekonomiczne z jego stosowania.

Jednak, aby z tego skorzystać szukaj producenta, który do produkcji regranulatu tworzyw sztucznych używa wyłącznie rozdrobnionego materiału pochodzącego z postprodukcji ze stałą atestacją i stabilnymi źródłami kontraktowymi. Wszystkie materiały winny być poddawane separacji magnetycznej i filtrom. Dobrze jest również, gdy są zastosowane dodatki zapewniające stabilną jakość regranulatu w tej odsłonie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *