Wracając do CV, to wielu kandydatów, pisząc swoje CV, nie docenia wagi pewnych zagadnień. Jeśli nawet szczegółowo przedstawiają swoje umiejętności, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, to często psują dobre wrażenie niemądrymi, niebezpiecznymi lub dziwnymi zainteresowaniami.
Przede wszystkim należy na tę kwestię spojrzeć oczami przyszłego pracodawcy. Zainteresowanie egzotycznymi kuchniami może zrobić wrażenie na rekruterze poszukującym kucharza do restauracji z kuchnią międzynarodową, ale ważne jest, żeby opisać to hobby poprawnie i bez dwuznaczności.Jeśli interesujesz się literaturą, to z pewnością jakąś konkretną dziedziną, np. kryminałami lub książkami podróżniczymi. Napisz więc konkretnie, wymieniając nawet autora.
To udowodni, że Twoje zainteresowanie jest głębsze, a czasem pozwoli na interesującą pogawędkę z rekruterem w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Podobnie z kinem i filmami – podaj konkretne style, ulubionego reżysera lub aktora, a nie tylko krótko: lubię filmy.Jeśli chcesz jako swoje hobby chcesz wskazać sport pamiętaj, że zbyt ekstremalne dyscypliny mogą odstraszyć potencjalnego pracodawcę. Lepiej więc nie przyznawaj się, że lubisz spadochroniarstwo czy wspinaczkę wysokogórską. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy starasz się o pracę w sklepie sportowym lub gdy chcesz się zatrudnić u samego producenta.
Wtedy jak najbardziej warto się pochwalić takim sportem jako hobby, a nawet podać konkretne osiągnięcia w tej dziedzinie. Cokolwiek wpisujesz, zawsze zastanów się, czy to jest ta informacja, jaką rekruter lub pracodawca chce widzieć w CV.
Obecnie najbardziej dla pracodawcy liczy się doświadczenie i umiejętności, wykształcenie schodzi na dalszy tor. Co to pasji czy hobby to faktycznie warto je podać, bo to właśnie dzięki pasji możemy dostać tą pracę na którą aplikujemy. Pasja mówi prawie wszystko o człowieku