Pięć zawodów, w których kobiety się nie sprawdzą

images

„Mężczyźni polują, kobiety łowią.” – Victor Hugo

Myśliwy – (myśliwa)

I to będzie jeden z pierwszych zawodów, w którym kobieta może się nie sprawdzić. Oczywiście wszędzie znajdzie się ta jedna czarna owieczka, która się zbuntuje, weźmie strzelbę i będzie strzelać do wszystkiego co się rusza. Generalnie jednak, kobieta i zabijanie zwierząt – to błąd. No, chyba że na polowanie chodzi z aparatem fotograficznym. Kobieta ma w sobie wiele empatii, która nie jest sprzymierzeńcem w bezmyślnym zabijaniu zwierząt dla sportu. Od zarania dziejów, to mężczyzna polował po to, aby przeżyć ze swoją rodziną. Dziś myśliwy jest w większości mężczyzną, co nie znaczy, że i kobiety mogą strzelać, ale nigdy nie będą podświadomie z tego zadowolone.

Hydraulik – (hydrauliczka)

Nawet nazwa nie pasuje, aby kobieta pracowała jako hydrauliczka. Naprawa cieknącego kranu, czy wymiana stłuczonej „porcelanki” to domena wyłącznie mężczyzny. Poza tym jest jeszcze sprawa nadmiernej ilości insektów ze świata owadów, które mogłyby skutecznie uniemożliwiać pracę pani – hydraulik. Większość kobiet ma ukrytą, lub jawną arachnofobię i spotkanie z ośmionogim drapieżnikiem ze świata owadów, mogłoby skutecznie unieruchomić, lub wręcz wygnać taką kobietę z piwnicy, w której przyszłoby jej wymieniać rury kanalizacji. Są też inni współmieszkańcy kanałów, mogący odstraszyć kobietę, a należący do rodziny gryzoni z gołymi ogonami i wielkimi zębami. Kobieta – hydraulik – to zły pomysł.

Pracownik przeprowadzek w firmie taxi bagażowe

To praca wymagająca siły fizycznej. Kiedy trzeba znieść ciężką szafę z czwartego piętra w ramach przeprowadzki, kobieta sobie raczej nie poradzi. Nie sprawdzi się także w załadunku takich mebli do samochodu taxi bagażowego – mówi nam szef firmy Taxi Bagażowe Warszawa. Nie wyobrażam sobie, aby kobieta mogła nieść takie meble razem z mężczyzną – jej ewentualnym kolegą z pracy, ponieważ to właśnie ten kolega musiałby wziąć na siebie większą część ciężaru, przez co mogłoby dojść do wypadku, w najlepszym razie do kontuzji zainteresowanego.

W takim mieście jak np. Warszawa, gdzie zleceń przeprowadzek może być bardzo dużo, kobieta mogłaby się szybko wyczerpać fizycznie i nie byłaby zdolna do dalszej pracy. Efektem tego byłby nieprzewidziany przestój, albo i nawet zerwanie zlecenia i straty w firmie.

Adam Janik – szef firmy przeprowadzki Warszawa

Spawacz – spawaczka

Zawód typowo męski, wymagający kontaktu z materiałami niebezpiecznymi jak butle tlenowe, gazowe (zbyt ciężkie do przenoszenia dla kobiety). Spawanie wymaga od człowieka siły, precyzji, zmysłu technicznego. Poza tym jest umiejętnością zgodną z naturą mężczyzny. Kobieta w takim zawodzie byłaby narażona na wiele niebezpieczeństw z racji swojej delikatności. Także kobieta pracująca jako spawacz, a będąca jednocześnie np. w ciąży, mogłaby nie podołać tej pracy. To zdecydowanie zły pomysł – spawanie dla kobiety.

Murarz – murarka

DeratyzacjaJeśli ktoś powie słowo: „murarka”, to nie kojarzy się ono w ogóle z zawodem kobiety. Murarka, to rodzaj pracy i słowo to jest popularne wśród murarzy. Jeśli spotyka się dwóch murarzy, to jeden do drugiego może powiedzieć: „Przy jakiej murarce pracowałeś w zeszłym tygodniu?”. I, nie będzie to bynajmniej oznaczało kobiety – murarza. Jest to ciężka praca, wymagająca dużej siły fizycznej, a kulturystki raczej nie będą nią zainteresowane. Czas pracy też nie jest bez znaczenia. Murarz może pracować cały dostępny dzień, a czasem nawet po zmierzchu, oczywiście przy dostępnym oświetleniu. Kobieta jest zbyt delikatna, aby wytrzymać tyle godzin w ciężkiej, fizycznej pracy.

Nie wyobrażam sobie także, aby kobieta – matka pracowała cały dzień na budowie, potem przychodziła do domu, gotowała obiad i odrabiała lekcje ze swoimi dziećmi. Często można usłyszeć opowieści o tym, iż facet przychodzi z budowy, dostaje kapcie, obiad i piwko, a następnie siada przed telewizorem. Gdyby przyszło mu ten obiad zrobić i jeszcze usługiwać zmęczonej żonie, szybko by się zbuntował. Kobieta nie powinna pracować jako murarz także ze względu ewentualnej ciąży. Mogłoby to zaszkodzić dziecku, zanim jeszcze przyszła mama dowiedziałaby się o jego istnieniu. Murarz – kobieta? To wyjątkowo zły pomysł.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *