Pianka poliuretanowa – co może zrobić dla Twojego domu?

home-2450449_960_720Natryskowa pianka poliuretanowa to kategoria wysokowydajnych materiałów izolacyjnych i paroizolacyjnych, stanowiących alternatywę dla tradycyjnej izolacji budynków. Dzięki pełnej przyczepności pianki poliuretanowej natryskowej uszczelnia trudno dostępne miejsca i zapewnia niezrównane właściwości uszczelniające w całym domu.

Inwestycja w piankę natryskową to świetne rozwiązanie, aby przekształcić swój dom w wygodny dom.

Jak działa izolacja z pianki natryskowej?

Natryskowa pianka poliuretanowa jest wyjątkowa, ponieważ może wielokrotnie rozszerzać swój pierwotny rozmiar, aby pokryć powierzchnie, tworząc bezszwową barierę, która wypełnia szczeliny, dziury i wycieki powietrza. Do nanoszenia natryskowej pianki poliuretanowej używany jest specjalistyczny sprzęt i wymagane jest odpowiednie przeszkolenie techniczne w celu zapewnienia jej bezpiecznego stosowania.

Zalety izolacji z pianki natryskowej

• Komfort – pomaga zapobiegać wydostawaniu się powietrza z zewnątrz, poprawiając ogólny komfort w domu.
• Poprawiona jakość powietrza w pomieszczeniach – ciaśniejsza osłona domu przyczynia się do obniżenia poziomu wilgotności, kurzu i pyłków w domu.
• Efektywność energetyczna – mniej energii potrzebnej do ogrzewania i chłodzenia, co skutkuje niższymi kosztami użytkowania i długoterminowymi oszczędnościami.

Różne rodzaje izolacji z pianki natryskowej

Izolację z pianki natryskowej można najczęściej znaleźć w postaci otwartokomórkowej lub zamkniętej. Pianka otwartokomórkowa to natryskowa pianka poliuretanowa o niskiej gęstości, która może służyć do ocieplenia domu. Ponieważ pianka o otwartych komórkach składa się z drobnych komórek powietrza, wartość R wynosi zwykle między 3,5-3,7 na cm. Pianka o otwartych komórkach, ze względu na stosunkowo niską gęstość, po utwardzeniu pozostaje nieco miękka i elastyczna.

Pianka natryskowa o otwartych komórkach jest często nakładana na garaże i legary na felgi (w stosownych przypadkach). Dzięki miękkiej teksturze i strukturze otwartokomórkowej zapewnia doskonałe właściwości tłumienia dźwięku w Twoim domu. Pianki o otwartych komórkach nie można stosować do ścian zewnętrznych.

Pianka o zamkniętych komórkach to pianka poliuretanowa o średniej gęstości, która ma 4x większą gęstość niż o otwartych komórkach. W rezultacie jest sztywniejszy i trudniejszy do zgniatania niż pianka o otwartych komórkach. Wysoki współczynnik R / cm oszczędza cenną przestrzeń życiową. Pianka o zamkniętych komórkach jest izolacją i może pełnić funkcję bariery paroizolacyjnej i systemu bariery powietrznej w Twoim domu. Jest powszechnie stosowana jako ciągła izolacja, wypełnienie ubytków ścian wewnętrznych oraz do innych zastosowań w całym domu.

Służy jako wysokowydajna izolacja, którą można zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu w domu. Jest często używana tam, gdzie istnieje potrzeba uzyskania wyższej skutecznej wartości R, co czyni to dobrym rozwiązaniem w klimatach takich jak polski.

Artykuł powstał we współpracy z: Dipam.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *