Outsourcing pracowniczy jako alternatywny sposób zatrudnienia

84bf8f63bd25ea5c5fd08508d2fc7fc3

W obecnych czasach firmy coraz częściej zastanawiają się nad alternatywnymi sposobami zatrudnienia pracowników. Wśród nowych i niestandardowych metod znajdują się między innymi leasing pracowniczy, outsourcing pracowniczy czy projekty interimowe. Wiele wskazuje na to, że będą one tylko zyskiwać na popularności, dlatego w tym artykule skupimy się na zaletach jednego z takich rozwiązań, czyli outsourcingu pracowniczym.  

Czym jest outsourcing pracowniczy? 

Co ważne z punktu widzenia prawa, outsourcing pracowniczy nie ma ściśle określonej definicji prawnej. Termin pochodzi z języka angielskiego, będąc skrótem od outside-resource-using. Co to oznacza? Jest to nic innego jak wydzielenie ze wszystkich struktur firmy pewnych zadań, funkcji czy działań i powierzenie ich realizacji innemu podmiotowi na rynku. Najczęściej oddelegowuje się działania związane z takimi dziedzinami jak IT, księgowość, audyty, ale też konkretne zadania w firmach produkcyjnych czy logistycznych (na przykład dział kontroli jakości wyrobów w branży automotive).  

Outsourcing pracowniczy – zalety  

Outsourcing pracowniczy jest to jedna z bardziej opłacalnych form zatrudnienia – przedsiębiorstwo same nie musi prowadzić rekrutacji ani obsługiwać pracowników pod kątem kadrowo-płacowym, dzięki czemu oszczędza czas i zasoby finansowe. Minimalizuje się również ryzyko braku zasobów ludzkich, gdy są one nagle bardzo potrzebne. Co więcej, najczęściej firmy, które podejmują się konkretnych działań to specjaliści w swojej dziedzinie. Dzięki temu mamy pewność, że dane zadania zostaną wykonane przez profesjonalistów, podczas gdy komórki wewnętrzne często musiałyby dopiero się doszkalać w jakimś zakresie.  

Outsourcing pracowniczy – podsumowanie  

Podsumowując, outsourcing pracowniczy to doskonała forma zatrudnienia i oddelegowania obowiązków. Pozwala to na oszczędność w firmie oraz umożliwia wzrost jakości wykonywanej pracy dzięki temu, że danymi zadaniami zajmują się profesjonalne podmioty. Pozwala to przenieść zasoby organizacji na inne działania, podczas gdy outsourcowana dziedzina jest optymalnie obsługiwana. 

- Jak wybrać najlepsze buty robocze?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *