Jak otworzyć kawiarnię od zera?

table-4566563_640

Jak otworzyć kawiarnię? Od czego zacząć przy zakładaniu kawiarni? Jak zaplanować kawiarnię? Takie pytania coraz częściej pojawiają się wśród młodych przedsiębiorców, chcących spróbować swoich sił w branży gastronomicznej. Jak więc powstaje nasza własna kawiarnia?

Krok po kroku, jak otworzyć kawiarnię?

Nasza własna kawiarnia w pierwszej kolejności musi się zrodzić w naszej głowie. Marzenia czasem podświadomie podpowiadają nam jakie działania doprowadzą nas do ich osiągnięcia. Posiadając pełne wyobrażenie jak nasz lokal powinien wyglądać, gdzie powinien się znajdować i kogo chcemy w nim gościć, stawiamy nasz pierwszy krok do stworzenia własnej kawiarni.

Oczywiście sam pomysł i koncepcja nie wystarczą, by otworzyć kawiarnię. Do stworzenia upragnionego lokalu będziemy potrzebować odpowiednio przygotowanej strategii w postaci profesjonalnego biznesplanu, lokalizacji, symulacji kosztów, oferty oraz wystroju. Musimy jasno określić co chcemy o sobie powiedzieć, czym chcemy się wyróżnić od konkurencji, a czym przyciągać klientów. Bardzo ważne jest również to, aby od samego początku rozpisać mocne i słabe strony naszego biznesu. Na ich podstawie będziemy mogli oszacować wszelkie zagrożenia, jak również szanse na osiągnięcie zamierzonego sukcesu.

Jakie błędy najczęściej popełniamy?

Podczas gdy nasza własna kawiarnia w końcu ujrzy światło dzienne, wielu przedsiębiorców oddycha z ulgą, że najtrudniejszy proces planowania, reaserchu i budowy już jest za nimi i mogą się cieszyć obecnością smakoszy ich produktów. Nic bardziej mylnego. Zarządzanie nowo powstałą kawiarnią nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby trafić do najbardziej wymagających odbiorców, musimy przede wszystkim sprowadzać produkty najwyższej jakości, nasz towar sprzedawać z należytą starannością, wysłuchiwać opinii naszych klientów i nieustannie ulepszać oraz wprowadzać nowe usługi, by każdy wychodził z naszego lokalu zadowolony. Niestety takie działania wymagają sporych nakładów pracy, podejmowania trudnych decyzji, poświęcenia maksymalnej ilości czasu i odporności na ogromny stres.

Jak otworzyć kawiarnię od zera? Przede wszystkim mając świadomość, że na nasz sukces musimy ciężko pracować podczas każdego etapu działania. Brak przygotowania, brak zaangażowania oraz cierpliwości, w późniejszym czasie mogą skutkować brakiem klientów a także brakiem funduszy, na kontynuowanie działalności. Nasze ambicje, determinacja i wola walki musi nam towarzyszyć od początku, po każdy kolejny dzień istnienia naszej kawiarni.

Jak otworzyć kawiarnię i odnieść sukces?

Doskonałym przykładem, może nam posłużyć firma “Coffeeshop Solutions”, pokazująca 3 warianty, które warto spełnić, by Twój biznes odniósł sukces.

Wariant 1 – Zdobądź wiedzę. Prowadzenie biznesu to ciągłe zdobywanie wiedzy i nowych informacji na temat danej branży. Badaj rynek i swoją konkurencję, bierz udział w szkoleniach, uczestnicz w warsztatach, zorientuj się jakie obecnie panujące trendy mogą przyciągnąć do Ciebie klientów. Zainteresuj się swoja własną firmą, to inni też się nią zainteresują.

Wariant 2 – Praktyka czyni mistrza. Codzienne obowiązki jakie wykonujemy budują nasze doświadczenie. Każda obsługa klienta, starannie wykonany serwis, czy stworzona promocja podnosi naszą wartość, a tym samym pracuje nad renomą całej firmy.

Wariant 3 – Wsparcie mentora jest niezbędne, zwłaszcza gdy zadajemy sobie pytanie, jak otworzyć kawiarnię? Każde przedsiębiorstwo potrzebuje osoby w postaci konsultanta, która potrafiłaby doradzić w podejmowaniu trudnych, odpowiedzieć na nurtujące pytania od klientów, przedstawić listę działań, które nie przynoszą dłużej korzyści finansowych oraz zaproponować nowe.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *