Otwieramy własny biznes – czy warto się zapożyczyć?

quick-10-second-loan-630-X389_20150923211620_pf

Jeśli planujesz otworzyć własny biznes, potrzebny będzie nie tylko dobry pomysł i biznesplan, ale również odpowiedni kapitał. Jego wysokość jest uzależniona od tego, jaka to będzie forma działalności. Nie każdy dysponuje właściwą kwotą, wtedy dobrym rozwiązaniem mogą być kredyty lub pożyczki.

Na rynku ofert kredytowych dla firm wybór jest dosyć spory. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby, które już od dawna prowadzą własną firmę, jak i te, które dopiero myślą o rozpoczęciu działalności. Kredyty dla start można znaleźć w wielu bankach. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wymagany będzie szereg dokumentów, między innymi dobry biznesplan.

Bank przy podejmowaniu decyzji kredytowej musi przeanalizować, czy biznes faktycznie ma szanse powodzenia, a jego właściciel będzie regularnie spłacał swoje zobowiązania finansowe. Wnioskowanie o kredyt bankowy jest jednak dosyć rozłożone w czasie. Im wyższa kwota, tym dłużej może trwać analiza wniosku i sprawdzanie dokumentów. Co więcej, polityka kredytowa banków jest w ostatnich latach tak mocno zaostrzona, że nawet po spełnieniu wszystkich warunków może się okazać, że wniosek kredytowy zostanie odrzucony.

Kredyt jest dobry, jeśli nie ma innych źródeł finansowania

Kredyty dla firm są dosyć popularnymi produktami, warto je więc rozważyć, jeśli do prowadzenia działalności mamy wszystko oprócz gotówki. Jeśli jesteśmy pewni, że biznes ma szansę powodzenia i wiemy, że w niedługim czasie zaczniemy na nim dobrze zarabiać, spłacanie zobowiązań kredytowych nie powinno być znacznym obciążeniem dla firmowego budżetu.

Przed zaciągnięciem kredytu zawsze jednak warto mierzyć siły na zamiary i pożyczać jedynie taką kwotę, która faktycznie jest niezbędna do rozkręcenia biznesu. Nadmiar gotówki szybko się rozejdzie, a zobowiązanie do spłacenia będzie wisiało nad właścicielem biznesu jeszcze przez długi czas. Wiele firmowych inwestycji warto też rozłożyć w czasie, dzięki czemu będzie można rozwijać firmę stopniowo, a kolejne zobowiązania finansowe zaciągać dopiero wtedy, gdy poprzednie zostaną całkowicie spłacone.

A może pożyczka zamiast kredytu?

Firmy, które oferują popularne chwilówki od lat 18, mają coraz większą i bardzo rozbudowaną ofertę. Oprócz niewielkich pożyczek z krótkim terminem spłaty, dają możliwość zaciągnięcia wysokich pożyczek ratalnych, które można rozłożyć na wiele miesięcy, a nawet lat. To dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki na rozkręcenie działalności, a jednocześnie z wielu względów nie mogą zaciągnąć kredytu w banku.

Pożyczki dla firm można znaleźć dzisiaj już w kilku parabankach, a oferta dla przedsiębiorstw nieustannie rośnie. Osoby, które chcą rozkręcić własny biznes, mogą więc szukać produktów pożyczkowych nie tylko w bankach, ale również w coraz większej ilości firm pozabankowych. Parabanki mają o wiele łagodniejszą politykę pożyczkową i nie wymagają dostarczania aż tak dużej ilości dokumentów finansowych, jak ma to miejsce w przypadku ubiegania się o kredyt bankowy.

Przeczytaj również jak zacząć biznes bez kapitału?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *