Otwieramy gabinet dentystyczny – podpowiemy w jaki sprzęt zainwestować na początek

Robert-Fladien-premier-dentist-directory

Gabinet dentystyczny – to nie np. warzywniak, gdzie na początek wystarczy parę drewnianych skrzynek i chęć do pracy. W gabinecie dentystycznym muszą znajdować się odpowiednie urządzenia i narzędzia, które są potrzebne dla ratowania zdrowia (zębów) człowieka. Więc taki gabinet powinien spełniać przede wszystkim normy higieniczne.

Choć w warzywniaku także higiena jest potrzebna. Generalnie, wszędzie tam, gdzie są prowadzone usługi (leczenia, badania), oraz sprzedawana jest żywność przeznaczona dla ludzi, higiena jest niezbędna. Różnica polega na tym, że do warzywniaka idziemy trochę bardziej chętnie, niż do dentysty, więc wyposażenie tego ostatniego powinno być bardziej estetyczne i schludne. Do brudnego i nieładnie pachnącego gabinetu przychodzi się tylko raz. (choć nie zawsze się z niego korzysta).

Sprzęt na początek

Wyposażenie gabinetów dentystycznych nie ma jakiegoś jednego specyficznego sprzętu, pozwalającego na natychmiastowe jego otwarcie i leczenie ludzi. Tu nie wystarczy stołek, obcęgi i małe lusterko. Mamy dwudziesty pierwszy wiek i czasy dawnych balwierzy już się skończyły. Teraz, aby wyleczyć zęba, współczesny stomatolog oprócz odpowiedniego sprzętu, którym pracuje, zakłada często maskę na twarz. Jeszcze dwadzieścia lat temu był to widok bardzo nietypowy.

Dziś – to w większości norma. Takim podstawowym sprzętem wydaje się być poczciwy, dentystyczny fotel. W końcu bez niego cały wystrój gabinetu stomatologicznego jest jakby niedokończony. Takie fotele często stoją na środku i sprawiają wrażenie, jakby w gabinecie były tylko one. Pacjent widzi tylko fotel i przeważnie nic więcej. Jeśli już na nim usiądzie, zaczyna się dopatrywać innych przedmiotów związanych z leczeniem zębów. Pod warunkiem, że ma otwarte oczy. Dzisiejsze fotele dentystyczne, to prawdziwe „kombajny”.

Mają wszystko, włącznie z krzesłem dla pana doktora. Praktycznie, taki fotel może być samowystarczalny (nie należy pomijać samego lekarza), pod względem sprzętu, jaki posiada. W standardzie jest silnik, turbina, monitor, lampa, oraz większość instrumentów do borowania, czy nawet dostarczania powietrza, wody, a nawet gazu rozweselającego. Jeśli jakiś pacjent usiądzie na takim fotelu, od razu poczuje się lepiej. I, o to chodzi. W pracy dentysty ważne jest podejście do pacjenta. Jeśli będzie ono pozytywne, to i pacjentów będzie więcej. Jeśli nie… dentysta może nie mieć żadnego zarobku, jedynie z ewentualnej posady na tzw. „garnuszku NFZ”.

Jednak fotel to nie wszystko

No właśnie. Pomimo tego, że stoi on przeważnie na samym środku gabinetu i sprawia wrażenie, jakby był tu najważniejszy – nie jest jedynym, potrzebnym sprzętem w takim gabinecie stomatologicznym. Naturalne jest, aby taki gabinet zarabiał, więc siłą rzeczy powinien mieć jak najwięcej oczekujących pacjentów. A co przyciąga pacjenta do takiego gabinetu? Na pewno nie czynności w nim wykonywane (choć przecież, po to on tam idzie). Sama atmosfera , oraz wystrój może być kluczem do sukcesu.

Artykuł opracowaliśmy przy współudziale z DENTICA – dentysta Wrocław

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *