Organizujesz imprezę firmową? Zatrudnij dj-wodzireja

dj-party

Firmy, w szczególności duże korporacje, często decydują się na urządzanie spotkań integrujących dla pracowników. Niektóre z nich przybierają formę kilkudniowych wyjazdów w góry czy nad morze, inne stanowią jakąś formę aktywności sportowej lub wspólnego zwiedzania ciekawych zakątków w najbliższej okolicy. Jedną z najpopularniejszych form jest jednak impreza firmowa, przez niektórych kojarzona najbardziej z dawnym wieczorkiem zapoznawczym. Dziś jednak tradycyjne biesiadne piosenki i bigos odchodzą już w zapomnienie podczas tego typu spotkań. Kluczem do sukcesu jest bowiem nie tylko zachęcenie pracowników do spędzenia wspólnie czasu, ale takie zaplanowanie tych kilku godzin, by nie zamieniły się w spotkanie wiejące staroświecką nudą; być może z udziałem profesjonalnego dj-wodzireja.

Jak więc zorganizować firmową imprezę, by pozwoliła pracownikom jednocześnie lepiej się poznać i dobrze bawić?

Pierwszym istotnym pytaniem, które należy sobie zadać, jest „Jak często urządzać takie spotkania?”. Okazuje się, że odpowiedź, jaką sugerują sami pracownicy, różni się w zależności od tego, czy mówi o spotkaniu wszystkich zatrudnionych w danej firmie, czy jedynie o osobach z jednego działu. Przeprowadzone badania wskazują, że imprezy dla całego zespołu powinny odbywać się dwa razy do roku, zaś w przypadku spotkań dla jednego działu, mogą one odbywać się nieco częściej. Jednocześnie należy zaznaczyć, że nie zawsze drugi typ imprez jest konieczny, szczególnie w przypadku małych przedsiębiorstw.

Najważniejszą sprawą jest jednak takie przygotowanie firmowej imprezy, by wszyscy zebrani byli z niej zadowoleni.

Również w tym przypadku warto kierować się dostępnymi badaniami rynkowymi, które obrazują, czego może oczekiwać społeczeństwo. Zauważono, że wiele osób lubi spotkania w typie biesiadnym, szczególnie takie, podczas których mogą lepiej poznać współpracowników i dokonać z nimi integracji. Dla potencjalnego pracodawcy jest to wiadomość budująca, gdyż dobre relacje pomiędzy podwładnymi zarówno motywują do pracy, jak też mogą przyczynić się do budowania pozytywnego obrazu samej firmy.

Jak jednak urządzić „biesiadę”, by była atrakcyjna zarówno dla młodszych, jak i dla starszych członków zespołu?

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której młodzi tańczą i bawią się w swoim gronie, a starsi siedzą przy stole, dyskutując. Istotne wydaje się zachęcenie wszystkich do wspólnej zabawy, przy czym jak wskazują respondenci, powinno się to odbywać w rozsądnych granicach – tak, by był czas i na aktywność i na odpoczynek, a swobodna atmosfera nie przerodziła się w „popijawę”.

Spełnienie tych wszystkich wymagań z pozoru wydaje się łatwe.

Jednak w praktyce może okazać się, iż pracodawca nie jest w stanie samodzielnie wszystkiemu sprostać. Dlatego warto zastanowić się nad zatrudnieniem odpowiedniej osoby, która poprowadzi całą imprezę, dzięki czemu organizatorzy zostaną odciążeni i sami również będą mogli się bawić, a odpowiednie granice i podział na mniej lub bardziej aktywne formy zabawy zostanie zachowany. Profesjonalnie przygotowani dj i wodzirej mogą być wręcz kluczowi dla dobrego zintegrowania pracowników, a w szczególności dla „rozkręcenia” zabawy pośród słabo znających się osób.

Ofert w Internecie nie brakuje, można więc wybrać tego dj-wodzirej, który wyda się najbardziej interesujący i przekonywujący.

Czym kierować się przy takim wyborze? Przede wszystkim jego doświadczeniem w prowadzeniu imprez firmowych, które charakteryzują się swoją specyfiką, odmienną od typowych imprez okolicznościowych, takich jak wesela czy studniówki. Warto też dobrać taką osobę, która zaproponuje wszystkim gościom ulubioną przez nich muzykę. Przykładowo, jeśli cały zespół pracowników jest w starszym wieku, warto wybrać takiego dj-a, który zaproponuje muzykę na przykład z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Jeśli pracownicy są młodzi, dj może wybrać najnowsze przeboje. Często najlepszym rozwiązaniem będzie dobranie różnych rodzajów muzyki, tak, aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Warto przy tym umówić się z prowadzącym tak, by oprócz skocznych tańców zaplanował też dodatkowe atrakcje, urozmaicające zabawę. Mogą to być na przykład konkursy, czy też tańce z dodatkowymi elementami ubioru, takimi jak kapelusze czy peruki. Wodzirej powinien zadbać także o wciągnięcie do tańca nawet najbardziej zasiedziałej osoby. Dzięki temu można być pewnym, że impreza będzie udana i różnorodna, a pracownicy wyjdą z niej odprężeni i zadowoleni.

Jak rozkręcić imprezę firmową dowiedzieliśmy się dzięki DJ Warszawa, który wyjawił nam tajniki tej pracy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *