Opłaty za konta bankowe – zestawienie

konto-bankowe

Nieodpowiednio dobrane konto bankowe to regularnie pojawiające się, niepotrzebne wydatki. Opłaty za prowadzenie rachunku bankowego, korzystanie z karty płatniczej, realizowane przelewy czy wypłaty w bankomatach mogą generować koszty o łącznej kwocie od kilku do kilkudziesięciu złotych. Może się więc okazać, że w skali roku tracimy na korzystaniu z systemu bankowego dość pokaźną sumę. Przyjrzyjmy się więc siedmiu ofertom banków, które zapewniają atrakcyjne warunki i zwolnienie z opłat za korzystanie z popularnych usług.

1. T-Mobile Usługi Bankowe. Firma T-Mobile stworzyła bezkonkurencyjną ofertę bankową. Będąc posiadaczami rachunku w tym banku, nie poniesiemy żadnych opłat za wypłaty dokonywane w dowolnym bankomacie na świecie czy korzystanie z karty płatniczej. Do dyspozycji mamy również bezpłatne polecenia zapłaty oraz atrakcyjną funkcję dziesięciu darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu.

2. Konto dbNet w Deutsche Banku. Korzystając z oferty Deutsche Banku, również jesteśmy całkowicie zwolnieni z opłat za standardowe usługi, takie jak przelewy i wypłaty we wszystkich bankomatach na świecie. Wprawdzie podstawowa opłata za korzystanie z karty wynosi 5 zł, ale wystarczy, abyśmy zrealizowali w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe o łącznej kwocie 200 zł, a zostaniemy zwolnieni również z tej opłaty. Dodatkowo bank oferuje bezpłatne korzystanie z funkcji poleceń zapłaty.

3. Bank Smart. Jest to część FM Bank PBP S. A., oferująca bardzo atrakcyjne zasady korzystania z rachunku bankowego. Bank nie wymaga od nas spełnienia jakichkolwiek warunków. Nawet jeśli niezbyt aktywnie korzystamy z systemu, nie poniesiemy żadnych opłat za obsługę rachunku, korzystanie z karty czy wypłaty bankomatowe na całym świecie. Jedyna naliczana opłata to 5 zł w wypadku polecenia zapłaty.

4. ING Bank Śląski. Popularne Konto Direct to doskonały wybór, dla osób korzystających z systemu bankowego na terenie kraju. Bank oferuje bezpłatne wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce oraz darmową usługę poleceń zapłaty. Warto w tym wypadku realizować transakcje bezgotówkowe kartą o łącznej wartości minimum 200 zł, w przeciwnym wypadku za korzystanie z niej zostanie naliczona opłata miesięczna w wysokości 7 zł. W wypadku wypłacania pieniędzy w bankomacie poza granicami kraju, zostaje naliczona opłata.

5. Konto Wyższej Jakości w Alior Banku. Jest to oferta skierowana do osób aktywnie korzystających z systemu bankowego. Standardowo za prowadzenie rachunku naliczana jest opłata w wysokości 12 zł, ale jeśli na nasze konto w danym miesiącu jednorazowo wpłynie kwota wynosząca minimum 2500 zł, albo gdy wykonamy transakcje bezgotówkowe o wartości 700 zł, zostaniemy z niej zwolnieni. W takim wypadku będziemy wiec mogli cieszyć się najbardziej atrakcyjna oferta na rynku. Nie zostaną naliczone żadne opłaty za standardowe usługi, do dyspozycji będziemy mieli nawet dowolna ilość bezpłatnych przelewów natychmiastowych.

6. Konto e-direct w Volkswagen Banku. Konto e-direct posiada atrakcyjne oprocentowanie, wynoszące do 5, 5 % na lokacie, i do 4, 5% na koncie oszczędnościowym. Oczywiście wiążą się z tym nieco wyższe ceny usług bankowych, choć ograniczając się do podstawowych, możemy liczyć na całkowite zwolnienie z opłat. Prowadzenie rachunku i korzystanie z karty jest bezpłatne. Możemy realizować bezpłatne wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce, ale tylko na kwotę równą bądź większą od 400 zł. Za korzystanie z funkcji poleceń zapłaty naliczana jest opłata, w wysokości 2 zł od każdego zlecenia.

7. BNP Paribas. Nowa propozycja o nazwie iKonto przyciąga klientów nie tylko brakiem opłat, ale również 3-procentowym zwrotem za zakupy dokonane przez platformę PayU oraz premią 100 złotych za założenie konta. Aby jednak skorzystać z wszystkich tych zalet, z rachunku musimy korzystać dość aktywnie. Miesięczne wpływy na nasze konto powinny wynosić minimum 1000zł, w przeciwnym wypadku zostanie naliczona opłata za prowadzenie konta w kwocie 9 zł. Opłata za kartę wynosi 6 zł, ale również możemy jej uniknąć, dokonując transakcji bezgotówkowych o wartości 200 zł. Miesięcznie dostępne są 3 bezpłatne wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce. Choć oferta BNP Paribas nakłada pewne ograniczenia, jest to wyjątkowy sposób, by aktywne korzystanie z bankowości nie tylko nie generowało kosztów, ale przynosiło również realne zyski.

Zestawienie kont bankowych przygotował dla naszej strony portal kontobankowe24.pl - dziękujemy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *