Odwróć cukrzycę typu 2 przy pomocy tych 4 produktów spożywczych

[Artykuł reklamowy]

Jesteś wiecznie zmęczony? Czujesz suchość w ustach i nieprzerwanie jesteś głodny? Jeżeli występuje u ciebie jakikolwiek z tych objawów, istnieje duża szansa, że cierpisz na cukrzycę typu 2 – najczęstszą postać cukrzycy. Nie rozpaczaj jednak z tego powodu, ponieważ istnieją sposoby do walki z cukrzycą.
Brak kontroli nad cukrzycą może prowadzić do wielu powikłań, a najczęściej dochodzi do utraty wzroku oraz uszkodzenia nerek.

sugar-spoon-diabetes-nomore

 

O tym, że nie mamy do czynienia z chorobą niegroźną świadczy fakt, że każdego roku zabiera ona tysiące istnień ludzkich. Nie pozwól na to, byś stał się częścią tej statystyki. Staw temu czoła i odwróć cukrzycę typu 2. Poniższe wskazówki pochodzą z poradnika: “Diabetes NoMore“.

Objawy cukrzycy typu 2

Cukrzyca jest podstępną chorobą, która początkowo nie wykazuje widocznych objawów. Gdy objawy stają się widoczne, oznacza to, że choroba jest już w średniozaawansowanym stadium. Niektóre objawy cukrzycy są tak łagodne, że choroba przez wiele lat może rozwijać się niezauważona. Dlatego nie należy ignorować żadnego z poniższych objawów:

• Zwiększone pragnienie,
• Zmęczenie, senność,
• Infekcje skóry,
• Drętwienie,
• Zamglone widzenie.

To naturalne, że jesteś zaniepokojony widząc u siebie jeden z tych objawów. Nie zapominaj jednak, że istnieją diabetycy, którzy prowadzą całkowicie normalne życie i są aktywni. Wśród nich jest wielu sportowców, których aktywność fizyczna jest dowodem na to, że chorobę tę można kontrolować w prosty sposób.

4 produkty spożywcze do walki z cukrzycą typu 2

Wiele osób, u których zdiagnozowano cukrzycę typu 2, uważa, że wystarczy nie jeść cukru i w ten sposób problem zostanie rozwiązany. Cukier jest niezbędny dla organizmu. Osoby chorujące na cukrzycę, dzięki zróżnicowanej i kontrolowanej diecie mogą sobie pozwolić na spożywanie niewielkich ilości cukru.

Najlepszym sposobem na utrzymanie poziomu cukru we krwi w normalnych granicach jest stosowanie zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Od żywności, którą spożywasz, najczęściej zależy to, jak będzie wyglądało twoje życie i jak będziesz się czuć. Istnieje kilka produktów spożywczych, które w sposób sprawdzony zwalczają cukrzycę przynosząc przy tym pozytywne efekty. W tej walce, w szczególny sposób wyróżniają się następujące produkty:

• Gryka,
• Jarmuż,
• Borówki,
• Jajka.

Gryka jest bogatym źródłem minerałów, takich jak potas, fosfor i wapń. Ponadto, zawiera dużo błonnika i jest odpowiednia dla osób z cukrzycą typu 2.

SKLEP STAROPOLSKAGALERIASMAKUZ drugiej strony, jarmuż jest również bardzo bogaty w błonnik dietetyczny, który obniża poziom cholesterolu i utrzymuje poziom cukru we krwi pod kontrolą. Oprócz tego jest bogaty w witaminy A, C, K, B6 oraz minerały, takie jak mangan, miedź, wapń i potas.

Chorzy na cukrzycę typu 2 powinni do swojej diety wprowadzić borówki. Bioaktywne składniki borówek stymulują wrażliwość insuliny w organizmie. Liście borówki zwyczajnej obniżają poziom cukru we krwi, dlatego zaleca się spożywanie kilku szklanek herbaty borówkowej dziennie.

Być może wielu to zaskoczy, ale na naszej liście znalazły się też jajka. Zalecana ilość to 2 żółtka lub 4 białka tygodniowo. Białko zawarte w jajkach powoduje uczucie sytości i spowalnia wchłanianie glukozy, co znacznie ułatwia życie diabetykom.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *